Новини навчальної роботи

Заходи до Міжнародного дня польоту людини в космос у Краматорському ВПУ

12 квітня в 1961 року людина вперше в світі вийшла за межі нашої планети. Це був Юрій Олексійович Гагарін (випускник ремісного училища), який на космічному кораблі «Восток-1» здійснив орбітальний обліт навколо Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. А 16 червня 1963 року на кораблі «Восток-6» відправилася в політ перша в світі жінка космонавт Валентина Володимирівна Терешкова.

 За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». Пізніше, 7 квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Учні Краматорського вищого професійного училища під керівництвом викладачів  Леонової О.А., Вінніка В.С., Рябенко В.В., Колієвої О.С. взяли активну участь у відзначенні даного свята. Всі заходи, приурочені до цього свята, мали на меті ознайомити учнів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвиток космонавтики.

 08.04.19 учні мали змогу ознайомитися з деякими цікавинками астрономії та взяти участь у написанні творів. Викладачі української мови та літератури протягом тижня, присвяченому Дню космонавтики, провели різні творчі заходи, щодо розкриття творчого потенціалу учнів: написання творів з теми: «Крок у невідоме: очима підлітків», написання віршів та гуморесок на космічну тематику, серед учнів ІІІ курсу, які вивчають предмет «Астрономія». Найкращі роботи були відправлені до НМЦ ПТО у Донецькій області.

 

         09.04.19 всі бажаючі відвідали кінолекторій «Людина та Космос», на якому демонструвалися відеоролики про сучасні досягнення та найвидатніші відкриття нашого та минулого століть в освоєнні Космосу.

 

            11.04.19 була проведена лінійка, на якій учні узнали багато цікавої інформації про основні етапи розвитку уявлень людини про Космос та про перші кроки людства на шляху освоєння Всесвіту: про технічні ідеї та відкриття найбільш відомих творців ракетобудування з нашої країни та інших країн світу; про запуск першого штучного супутника Землі та перший політ людини в Космос; про успіхи та досягнення України в галузі ракетобудування та місці нашої держави на світовому ринку космічних послуг і технологій.

12.04.19  серед учнівської молоді училища пройшла вікторина «Знавці Всесвіту», активну участь в якій взяли учні І курсу.

Вони змагалися у відповідях на питання, які стосуються загальних понять про планети та малі тіла Сонячної системи, про відомі факти і дати з історії розвитку астрономії та космонавтики, та таке інше.

Найбільшими «знавцями» виявилися учні групи ВМП 18-1: Доронін Владислав, Бошкевич Данило та Плісс Кирило,які посіли відповідно І, ІІ та ІІІ місця.

Заходи до 150-річчя Періодичної системи хімічних елементів

2019 рік проголошено Генеральною асамблеєю ООН Міжнародним роком Періодичної таблиці хімічних елементів у зв’язку з 150-річчям з дня створення цієї таблиці Дмитром Івановичем Менделєєвим.

Учні Краматорського  ВПУ  під керівництвом викладача хімії Білоус О.В. гідно відзначили 150-ту річницю з дня відкриття Д.І. Менделє­євим періодичного закону.

28 березня 2019 року було проведено   відкрите засідання предметного гуртка «Цікава хімія» та тематична лінійка на тему «150-річчя відкриття періодичного закону Д.І.Менделєєва». На цих заходах учні згадали великого ученого, який ще в ми­нулому столітті зумів досягти таких висот у науковому світі, що це вва­жається подвигом. Відкриттю закону передувала тривала й напружена робота Д.І. Менделєєва протягом 15 років, а по­дальшому його поглибленню було віддано ще 25 років.

 

Відкриття періодичної системи елементів – одна з найбільш значущих подій в історії хімії, без неї неможливо було б провести цілий ряд наукових досліджень.  

ПРОФЕСІЯ-ЦЕ ОСНОВНА МЕЖА ВІДЛІКУ,З ЯКОЇ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ

   Згідно з річним планом роботи на 2017-2018 навчальний рік у Краматорському ВПУ з 12 по 16.03.2018р. проходив тиждень з професії «Манікюрник».

 

Як показує досвід, традиційні тижні професій відіграють велику роль у формуванні професійних компетентностей у майбутніх фахівців різних професій. Тижні сприяють формуванню пізнавального інтересу до вивчення спеціальних предметів, вихованню любові до обраної професії та надають змогу учням показати свої знання і уміння.

Розпочався тиждень з професії «Манікюрник» з традиційного огляду-конкурсустіннівок на тему «Дизайн нігтів», на якому учні продемонстрували свою творчість та фантазію.

13 березня на ранковій тематичній лінійці майстри в/н Биба К.М., Жеребцова Л.Г. разом з учнями групи ВПП 16-10 ознайомили присутніх з різновидами нігтьового дизайну. 

 

   

Детальніше...

Шевченківські дні у Краматорському ВПУ

          З 1 по 7 березня в Краматорському вищому професійному училищі з метою виховання почуття патріотизму, поглиблення знань учнів та прояву любові і гордості за кращих представників українського народу, були проведені заходи вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, з нагоди 204-річниці від дня його народження.

Учні Краматорського ВПУ захоплюються його творчістю, вдячність наповнює їх серця, вони прагнуть бути гідними нащадками Великого Кобзаря.

 

Детальніше...

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА В КРАМАТОРСЬКОМУ ВПУ

Відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» в Україні започатковано щороку проведення Всеукраїнського тижня права, зокрема Дня прав людини.

Детальніше...

Додаткова інформація