У КВПУ № 14 воїни-афганці завжди найдорожчі та бажані гості

 

15 лютого о КВПУ № 14 була організована урочиста лінійка , присвячена 19-й річниці виведення радянських військ з Афганістану.

 

Назва цієї країни прописалося в нашій свідомості не як географічне поняття, а як символ людського горя і солдатського мужності. Історики і, тим більше, політики по-різному оцінюють афганську війну. Але як би то не було, наші солдати і офіцери, вірні військовій присязі, чесно і до кінця виконали свій обов'язок. Вони гідні пам'яті та поваги.

Директору училища Михайлу Купрікова досі важко згадувати про тих хлопців, які не повернулися з Афганістану. Серед 430 краматорських воїнів-афганців було 42 випускника 14-го училища. Троє з них загинули. У 2004 році у дворі ВПУ № 14 було встановлено пам'ятник героям.

Найдорожчими і почесними гостями в училищі у цей день були представники міського афганського братства на чолі з Вадимом Бондарєвим. Він висловив сподівання, що такі депутати, як Михайло Купріков, не допустять вступу України в НАТО, щоб не було нових збройних конфліктів і батькам не довелося знову оплакувати своїх синів.

Офіцер-афганець Андрій Шумілін зазначив, що Донецький край завжди славився надійними хлопцями. Під його початком в Афганістані було багато солдатів, і жоден з них не схибив у критичних ситуаціях. Андрій подарував бібліотеці училища кілька примірників своєї книги «Так фішка випала», в якій представлені героїчні і трагічні епізоди афганської війни.

За словами Олександра Мілентєєва, 15 лютого для воїнів-афганців таке ж свято, як для учасників Великої Вітчизняної війни - 9 травня. Він подякував учням і педагогам ВПУ № 14 за пам'ять. А до молоді звернувся з проханням:

«Будете проходити повз пам'ятник афганцям - пригальмуйте. 16 загиблих краматорських хлопців не просто цифра. Вони були такими ж молодими, веселими, повними життєвої енергії й надій, як і ви ».

Пісня під гітару в авторському виконанні Олександра стала доповненням до його слів і, судячи з подорослівших очей хлопців, зітхань серед дівчат, не залишила їх байдужими.

Робота, яка ведеться в КВПУ № 14 з патріотичного виховання молоді, носить постійний, послідовний і, головне, неформальний характер. У зв'язку з цим директор училища Михайло Купріков рішенням Президії Спілки ветеранів Афганістану нагороджений медаллю «За заслуги» III ступеня. Нагороду йому вручив Вадим Бондарев. А завершило зустріч покладання квітів до пам'ятника воїнам-афганцям.

Газета «Краматорська правда»
від 21.02.08г.

Додаткова інформація