БУЛО, Є І БУДЕ ВЕЛИКОЮ ЧЕСТЮ ЗАХИЩАТИ БАТЬКІВЩИНУ!

          З того пам'ятного травня минуло 72 роки. Виросли нові покоління. Для них Друга світова війна - далека історія. Стривожені сьогоденням, вони все рідше звертаються до подій тих страшних днів, але пам'ять і совість перед загиблими і переможцями не повинні дозволити нам забути цю героїчно-трагічну сторінку літопису нашої багатонаціональної держави. Ми не ділимо ту війну на свою і чужу, на війну в Європі, Азії та Північній Африці. Але ми завжди пам'ятаємо, що завдавши нищівної поразки ворогу, саме наші воїни не тільки відстояли честь, незалежність і свободу Батьківщини, а й внесли вирішальний внесок у звільнення народів Європи від фашистського рабства, врятували світову цивілізацію від «коричневої чуми».

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни,9 травняпо всій країні традиційно відбуваються урочистості до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Для молоді дуже важливо брати участь в патріотичних заходах тому, що в тій війні перемогли саме їхні прадіди і прапрадіди. Бути патріотом - природна потреба людей різних поколінь, яка стверджує гуманістичний спосіб життя, усвідомлення своєї історичної, культурної, національної та духовної приналежності до Батьківщини. Коли кожна молода людина буде усвідомлено ставитися до історії та її творців, патріотизм буде справжнім, і ми доб'ємося багато чого.

В Краматорському вищому професійному училищі було проведено ряд заходів, які були присвячені 72-й річниці Перемоги у Другій світовій війні і спрямовані на національно-патріотичне виховання підростаючого покоління. Протягом місяця були проведені уроки пам'яті та мужності, бесіди та круглі столи, класні години, які висвітлювали  героїчні сторінки Другої світової війни і участь в ній представників різних національностей, які своїм подвигом наближали світлий День Перемоги. Учні активно взяли участь у конкурсі плакатів і творчих робіт, присвячених Дню памяті та примирення.

В Краматорському вищому професійному училищі стало доброю традицією вітати ветеранів Великої Вітчизняної війни. Молодіжна організація і адміністрація училища взяли участь в щорічній акції «Пам'ять поколінь», яка проводиться за ініціативою Краматорського відділу молоді і спорту. В ході акції вони відвідали ветеранів війни, надали їм необхідну допомогу. В ході акції «Від серця до серця» учні та майстри виробничого навчання надавали перукарські послуги ветеранам на дому і в училищі.

Героїчному подвигу перших випускників нашого навчального закладу присвячена постійна експозиція в музейній кімнаті училища, де представлені фронтові листи, фотографії, біографії, медалі та особисті речі ветеранів. Напередодні свята 9 травня адміністрація училища, педагогічний колектив та учні привітали Ф.І. Хорошайло - першого випускника училища, полковника у відставці і учасника бойових дій, а також колишніх співробітників училища, ветеранів війни Аленіну О.О., Нікітіну В.Г.

5 травня в Краматорському вищому професійному училищі відбувся урочистий мітинг-концерт «Друга світова. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Концертна програма, підготовлена силами творчих колективів училища, не залишила байдужою жодну людину. Скільки різних емоцій у всіх присутніх - страждання і радість, горе і кохання, страх і гордість... Урочисті слова перепліталися з театралізованим дійством танцю, страшні цифри військових втрат контрастували ліричним нотам пісень. Зустрілися різні покоління краматорчан, але всіх об'єднувало одне - ми будемо пам'ятати завжди подвиги наших батьків і дідів, щоб більше цього не повторилося ніколи.

Учні не тільки підготували власні акції, а й взяли участь в міських і обласних заходах: міський мітинг у сквері Героїв, присвячений 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня), покладання квітів до пам'ятників воїнам-визволителям, екскурсії в музей історії міста Краматорська, святковий концерт в БК «Будівельник» та волонтерська допомога в організації польової кухні для ветеранів, трудівників тилу і дітей війни.

Скільки б не минуло десятиліть, не можна забувати про перемоги і поразки на полях битв, про перетворені в попіл міста і села, про зруйноване народне господарство, про загибель безцінних пам'яток матеріальної та духовної культури народу, про трудівників тилу, які винесли на своїх плечах непомірний тягар воєнного лихоліття, про найголовнішу і непоправну втрату - мільйонах людських життів, згорілих в пожежі Другої світової війни.

І наостанок, ніколи не забуваймо, що скільки б нас – людей Землі – не намагалися розділити грошима і стінами, політиками й ідеологіями, війнами і зрадами, а ми живемо і кожен несемо особисту відповідальність за посіяне зерно зла, ненависті, недовіри, брехні і розбрату... Потрібно пам'ятати і вчити всі уроки минулого, але жити майбутнім. Кожній війні колись приходить кінець...

Доземний уклін живим захисникам нашої Батьківщини і вічна пам'ять загиблим!

                                                                                     Ісай М.М.

                                                             викладач Краматорського ВПУ

Додаткова інформація