Центр матеріалообробних технологій у Краматорському ВПУ

19 грудня 2019 року у Краматорському вищому професійному училищі відкрито навчально-практичний центр матеріалообробних технологій з професії «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник», якому дали гучну назву «Перспектива». На урочистому відкритті були присутні представники виконавчої владим. Краматорська, департаменту освіти і науки, Краматорського міського центру зайнятості, роботодавці.

За 79 років існування закладу відкривалася підготовка за новими професіями, будувалися нові навчальні приміщення, зміцнювалася навчально-виробнича база, випущено понад 28 тисяч молодих кваліфікованих робітників. Тож зараз педагогічному та учнівському колективам є чим пишатися.

Начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Денис Глазков зазначив, що відкриття центру дозволить поліпшити якість вмінь випускників, проводити перепідготовку та стажування майстрів виробничого навчання, викладачів та незайнятого населення. Також він відзначив наполегливу організаційну роботу адміністрації та колективу закладу з відкриття центру.

Едуард Гончаров, директор Навчально – методичного центру ПТО у Донецькій області, підкреслив, що ще одним завданням Центру є організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, засідань методичних секцій, майстер-класів та інших заходів з питань впровадження новітніх технологій у процес підготовки робітничих кадрів, здійснення обміну досвідом роботи, науково-технічною інформацією для педагогічних працівників та спеціалістів підприємств машинобудівної галузі регіону. Колектив училища має великий потенціал і справиться з цим завданням.

Металообробний напрямок один з важливіших для економіки країни і на ринку праці дуже потрібні робітники верстатних професій. Такі центри дозволяють налагодити ефективний зв’язок між підприємствами, виробниками та закладами освіти, що сприяє впровадженню технологічних інновацій у навчальний процес. Підприємство ПрАТ НКМЗ чекає на випускників училища. «Ви маєте перспективу для професійної реалізації і вам обов’язково все вдасться», – звернувся до присутньої молоді Володимир Цельник, начальник відділу кадрів і режиму базового підприємства.

Директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков наголосив: «Професійна освіта нині в пошані, адже попит на неї – в рази більший. Майбутні учні, працівники зацікавленні у навчанні, перенавчанні, підвищенні кваліфікації за новим, сучасним обладнанням, з яким працюють потенційні роботодавці області. Тож приємно, що увага центральних органів влади до закладів професійної освіти зростає.Загалом у центр, на закупівлю нового обладнання, інвестували майже 2 млн. 500 тис. гривень із державного бюджету. Відкриттю Центру передувало проведення комплексу робіт за рахунок коштів підприємства - замовника кадрів ПрАТ НКМЗ, що були направлені на підготовку приміщень, в яких встановлено вищезазначене обладнання, а саме: виконано опоряджувальні роботи; здійснено заміну вікон та вхідних дверей; реконструйована система опалення; замінено систему освітлення; змонтовано систему енергопостачання. Педагогічний колектив і учні Краматорського ВПУ висловлюють щиру подяку підприємству ПрАТ НКМЗ за технічну і матеріальну підтримку щодо проведення ремонтних робіт в майстернях училища, забезпечення комп’ютерами та мультимедійними комплексами кабінетів професійно-теоретичної підготовки».

Перерізання червоної стрічки стало символом нового професійного кроку у напрямку якісної та сучасної професійної освіти. Гостям та партнерам навчального закладу продемонстрували можливості нового устаткування, приладів, інструменту, які були закуплені для центру.

Як розповіла старший майстер Лідія Крамаренко, підготовка навчально-практичного центру тривала майже 7 місяців. Для навчальної майстерні було придбано 22 одиниці обладнання: токарних, шліфувальних, фрезерних, свердлильних, універсальних та спеціальних заточувальних верстатів, а також сучасні пристосування та комплекти інструментів, які дозволять опанувати всі види обробки на верстатах та підготувати високо кваліфікованого робітника за професією «Верстатник широкого профілю».

Майстер виробничого навчання Олександр Полупан розповів: «Обладнання дозволить більш точно виконувати роботу. На станках є комп’ютерні панелі, завдяки яким можна контролювати роботу обладнання та робити підрахунки. Сьогодні ми доклали зусиль, щоб відкрився цей навчально-практичний центр, який поєднує навчання і виробництво. Тобто наші діти можуть навчатися на сучасному обладнанні для того, щоб найти собі найкращу роботу в нашому місті, на базовому підприємстві ПрАТ НКМЗ».

Адміністрація, педагогічний колектив, учні Краматорського ВПУ висловлюють велику подяку Міністерству освіти і науки України за виділені кошти для відкриття такого необхідного, сучасного навчально-практичного центру, оновлення матеріально-технічної бази для підготовки висококваліфікованих робітників, затребуваних на сучасному ринку праці.

На щастя, на долю, на добро відкрилися двері Центру. Бажаємо педагогам і майбутнім слухачам креативу, творчості, розуміння, вміння переконувати та бути компромісними, зважати на усі вимоги сьогодення, розвитку професійній освіті, а Краматорському ВПУ – нових злетів та досягнень!

Додаткова інформація