Довгоочікувана практика почалася

 

 «Пливла з долини прохолода, 

Із запашним диханням трав. 

Ніс Коропець грайливі води,

Я ж зачарований стояв…»

Нагадаємо, що під час повномасштабної війни в Україні навчання у Донецькій області перейшло у дистанційний режим, а професійні заклади освіти були релоковані в більш небезпечні регіони нашої країни. Краматорське вище професійне училище не стало винятком. Практична база розташувалася на двох локаціях. Професії машинобудівного профілю розмістилися у місті Кам’янському (Дніпропетровська область), а професії побутового профілю «Кухар. Кондитер» та «Слюсар з ремонту КТЗ» у смт. Коропець (Тернопільська область). Майстри, викладачі та адміністрація під керівництвом в.о. директора Надії Шаповалової доклали чимало зусиль з вирішення побутових та організаційних питань: облаштування класів та майстерень для проведення практичних занять, щоб здобувачі освіти мали можливість отримати практичні навички за обраною професією; налагодження побуту у гуртожитку та їдальні.

          Нарешті, наприкінці квітня група здобувачів освіти першого, другого та третього курсів побутового профілю для проходження практики разом з майстрами та адміністрацією приїхали до смт. Коропець. Всіх вразила живописна місцевість, доброзичливість мешканців та мирне, тихе життя. Перші два дні по приїзду видались дуже насиченими у плані знайомства з селищем та його мешканцями. Місцевий кореспондент, краєзнавець Степан Герасимів, дізнавшись про приїзд наших учнів, виявив бажання поспілкуватися та провести екскурсію – ознайомити з місцевим колоритом та показати чудові краєвиди. Не зважаючи на втомленість після важкої довгої дороги, діти та співробітники з великим задоволенням прийняли пропозицію та пройшли лісовими стежками, зачаровано подивились на грайливі води річки Коропець, пройшли берегом Дністра, насолодились співом пташок та запахом трав із чебрецем.

          Ввечері на «гостей міста» чекав сюрприз: гра у футбол з ліцеїстами, які самі, до речі, її запропонували. Зазначимо, що поразка ані скільки не засмутила гравців, усі були щасливі та задоволені, бо із самого початку війни, вже більше двох років, доводилося бігати не за м’ячем, а від війни!

          Знайомство з містечком та його історією продовжилось на наступний день екскурсією до Коропецького історико – краєзнавчого музею (реставрація якого відбулася завдяки професору Богдану Гаврилишину), і який розміщено у міському будинку культури. Велика кількість історичних, історико-побутових експонатів, фотографій, цікава розповідь екскурсовода пані Тетяни Гаврилишиної залишили незабутні враження у слухачів. До речі, велику подяку висловлює колектив Краматорського ВПУ БО «Благодійному фонду MoveUkraine», який у скрутні для країни часи підтримує молодь, допомагає закладу з облаштуванням.

Після вечері продовжились дружні зустрічі та ігри на спортивному майданчику: теніс, бадмінтон, волейбол. Вже більшість учнів долучилися до спортивних змагань. Дуже приємно бачити щасливі обличчя та сяючі посмішки.

          Сподіваємось на теплі сонячні дні та продуктивну роботу.

 Довгоочікувана практика почалася.

Додаткова інформація