Машиніст крана (кранівник).Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

МАШИНИСТ КРАНА  керує кранами вантажопідємністью 5-100 т під час виконання робіт середньої складності та транспортування різних вантажів. 

 

 

   

Без великих вантажопідйомних машин неможливим був би прогрес у сучасному суспільстві, а особливо у будівництві. А без людей, що ними керують, не працювали б і самі машини. Машиніст крану – це людина, що керує роботою підйомного крану. У народі таких спеціалістів називають кранівниками. Машиністи крана поділяються по спеціалізації в залежності від типу самої машини.

ІСТОРІЯ ПРОФЕСІЇ. Підйомні механізми були відомі людині давно. Ще давні цивілізації єгиптян, китайців, ацтеків, мідійців, та багато інших народів, будували свої величні міста, використовуючи прототипи підйомних кранів. Але самих машиністів тоді ще не було, оскільки в дію такі механізми приводились уручну, чи силою робочих тварин, що мали на увазі роботу цілої групи людей. Перші прототипи підйомних кранів з'явилися дуже давно, ще в давній Греції та Римі. І, звісно, що вони працювали під керуванням перших кранівників – людей досвідчених та знаючих. Перший кран з двигуном був збудований у 1827 році. З того часу почалась епоха розвитку різних модифікацій цього корисного винаходу. З часом кран поставили на пересувну платформу. Цими новими помічниками на підприємстві та будівництві керували спеціально навчені люди-машиністи… Споруди, побудовані в ті часи, дивують своїми розмірами та досконалістю проекту. Саме від точності роботи кранівника і при будівництві давніх споруд, і при будівництві багатоповерхових хмарочосів, залежало і залежить зараз якість та міцність майбутньої споруди. 

 СОЦІАЛЬНА ЗНАЧИМІСТЬ. По мірі зростання населення планети та попиту на якісний рівень життя, необхідно будувати більше житла і більше споруд громадського призначення. Будь яке будівництво об'єктів (навіть середнього розміру) неможливе без підйомних механізмів. Підйомні крани також використовуються на промислових підприємствах. Не помітити ці великі високі машини складно. Звісно, послуги вмілого кранівника добре оплачуються.

МАСОВІСТЬ ТА УНІКАЛЬНІСТЬ ПРОФЕСІЇ. Людина з такою професією не повинна боятися висоти і знати основи фізики та геометрії. До роботи кранівником не можна допускати нервових людей, адже один різкий рух може привести до аварії. Машиніст крану може переїхати в інше місто країни і навіть за кордон – адже подібними машинами підіймають вантаж усюди. Крани бувають різних типів: поворотні і не поворотні, стаціонарні та пересувні, з різним типом рухомої платформи, самостійно підйомні, кран-балки, стрілового та мостового типу і багато інших видів. Машиніст, котрий досконало володіє технікою роботи на одному підйомнику, може знати, як керувати іншим типом крану.

РИЗИК ПРОФЕСІЇ. З висоти кабіни керівника, мабуть, відкривається дивовижний вид на простори. Особливо красиво дивитись у відкрите море тим кранівникам, що працюють в портах. Але часу на глядіння в далечінь у цих професіоналів немає. Адже один невірний рух може нанести великої матеріальної шкоди, поставити під загрозу життя людини, життя самого кранівника. Через нестаток технічних спеціалістів на сьогоднішній день, будівні та монтажні підприємства згодні платити гідну зарплатню людям цієї професії.

       ДЕ ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЮ. Машиніст крана – це людина із середньою спеціальною освітою, яку можна отримати в професійно-технічних училищах. Неможна одразу оволодіти усіма видами підйомних кранів – найчастіше освоюють два схожі типи машин. Для керування автомобільним, гусеничним та тракторним краном необхідно мати відповідне водійське посвідчення.

крановщ

 кран

 Ці юнаки та дівчата вже вміють керувати краном

 

 

 

ПРОВЕДЕННЯ ВВОДНОГО ІНСТРУКТАЖУ

МАЙСТОМ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ ЧУМАК Н.С.

ГРУПА ВМП 10-2

НА БАЗОВОМУ ПІДПРИЄМСТВІ ПАТ "НКМЗ"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткова інформація