Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар-ремонтник

ЕЛЕКТРОЗВАРНИК РУЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ уміє читати складні креслення, виконує дугове зварювання, різання, наплавлення різних по складності деталей, вузлів, апаратів, трубопроводів і конструкцій з конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів й їхніх сплавів.

Праця СЛЮСАРЯ-РЕМОНТНИКА знаходить застосування у всіх галузях народного господарства, де використовується промислове устаткування.

Кожна машина, верстат, агрегат являють собою складну технічну систему, що складається з безлічі взаємозалежних між собою деталей і вузлів. Але кожна, навіть сама досконала машина під впливом робочих навантажень і навколишнього середовища згодом виходить із ладу й вимагає ремонту. Для виконання ремонту устаткування, для попередження неполадок на підприємстві створюються спеціальні служби, укомплектовані кваліфікованими слюсарями-ремонтниками.

Слюсар-ремонтник розбирає, ремонтує, монтує, збирає, регулює, проводить налагодження складного устаткування й здає в роботу після ремонту. Виготовляє складні пристосування для ремонту й монтажу, складає дефектні відомості на ремонт, виконує такелажні  роботи із застосуванням  під`ємно-транспортних  засобів і спеціальних пристосувань. Як видно  з вищевикладеного, у роботі слюсаря-ремонтника тісно переплітаються функції представників  багатьох спеціальностей: наладчика, слюсаря механоскладальних робіт, монтажника промислового устаткування, що дозволяє йому з успіхом опановувати складними спеціальностями.

Сучасні досягнення в області зварювання дозволяють з'єднувати не тільки метали, але й пластмаси, скло, кераміку й інші матеріали. Зварювання виконують на повітрі, під водою, у пекучих пісках пустелі, у льодах Арктики й у космосі. І перший крок до цієї високої мети - навчання у КВПУ за професією електрозварник ручного зварювання.

Електрозварник знає будову всієї зварювальної апаратури, основні закони електротехніки, способи випробування й дефекти зварених швів, і методи їхнього запобігання, принципи підбора режиму зварювання, марки й типи електродів, механічні властивості зварених металів. 

профессия сварщик

Додаткова інформація