Зустріч з незвичайним талантом

18 грудня 2017 року група учнів І курсу за професію «Перукар (перукар-модельєр)» Краматорського ВПУ стали першими відвідувачами виставки, присвяченої видатній українській художниці, представниці «народного примітива» – Марії Оксентіївні Приймаченко. За 89 років свого життя ця талановита, самобутня жінка створила понад 650 картин, вона вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції на всесвітньо відомих міжнародних виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Празі, Монреалі. Сьогодні її картини оцінюються у десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.

 

Виставка творів Марії Приймаченко розташувалася в  залах музею історії НКМЗ, картини для якої надав  художній музей міста Чернігів. Директор музею Дзержинська Любов Олександрівна не тільки розповіла учням про життєвий шлях та творчість  Марії Приймаченко, але й про особливість малювання цих полотен, про художників, що творили картини у стилі  примітива. Так як, наприклад, Казимир Малевич, Пабло Пікассо та інші. Незвичайним та приємним завершенням екскурсії став «майстер-клас». Всі учні групи спробували малювати свої «шедеври» у стилі  примітивізму, що їм дуже сподобалось та з задоволенням робилось.

На прощання та згадку учням подарували повітряні кульки та буклети. Про музей та екскурсію, як завжди, залишились приємні спогади та почуття. Ми чекаємо нових зустрічей в музейних залах Новокраматорського машинобудівного заводу.

 

Філімоненко Т.М.

бібліотекар Краматорського ВПУ


Додаткова інформація