Розвесела коляда-2020

З Різдвом Христовим, друзі милі!

Нехай омріяне здійсниться,

Щоб Новий рік зустріти в мирі,

З любов'ю й радістю у серці.

Щоб негаразди оминали,

Натхненням повнилися мрії,

Щоб в душах ваших не згасали

Кохання, Віра та Надія

15 січня 2020 року у Палаці культури і техніки  «НКМЗ» відбувся обласний фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво», організований КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» під керівництвом департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, в якому здобувачі освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) приймають активну учать з моменту започаткування. Метою заходу є збереження і розвиток різдвяних традицій українського народу, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

 

Проведення фестивалю поділяється на дві частини. Перша – це свято української Різдвяної кухні, де учасники представляють страви, якими частували родину та гостей наші пращури. Яскраві, смачні та оригінальні страви змагаються у номінаціях: «вареники», «кутя», «різдвяні десерти» та «різдвяні напої», які кожен присутній може не лише роздивитись, а й скуштувати.

Цього року Краматорське ВПУ (№14)презентувало страви європейської Різдвяної ярмарки у форматі «Streettrifle». Журі та гості фестивалю мали можливість покуштувати "Різдвяну кутю", «Christmas panacotta», «Redvelvet», «Lighttiramisu», тістечко «Різдвяна ялинка», узвар з додавання свіжої ожини та зігрітися смачною кавою.

Другою частиною фестивалю є театралізовані постанови вертепної драми та колядок і щедрівок. Це яскраве дійство завжди цікаво дивитись, адже українські традиції святкувати Різдво посідають перше місце у світі. Цього року гурток «Життєдайне джерело» представив глядачам та членам журі постанову «Розвесела коляда». Керівник гуртка Рябенко В.В. створила оригінальний сценарій, щоб глядач на власні очі побачив, як весело святкували Новорічні свята у давнину. Учасники гуртка активно готувались до постанови, вчили щедрівки та колядки, підбирали власний образ для сценічного перевтілення, вносили свої пропозиції. Смаку до свята своїми різдвяними піснями додали дівчата з вокального ансамблю «Світанок» під керівництвом Аміргулян М.Ю. Тому виступ був яскравий і веселий та привернув увагу кожного.

Компетентне журі гідно оцінило творчі старання нашого колективу. Краматорське вище професійне училище (№14) було нагороджено грамотами за ІІ місце в номінації «Кутя», І місце в номінаціях «Різдвяні десерти» та «Різдвяні напої». В номінації «Колядки та щедрівки» наш творчий колектив посів почесне І місце та отримало Гран-прі фестивалю Різдвяних традицій «Різдвяне диво».

Новий 2020 рік набирає обертів і дуже важливо не забувати власне коріння, заохочувати молодь до збереження і підтримки національних традицій, бо якщо втратимо коріння, то втратимо і все дерево, а цього ми не допустимо! Тож до зустрічі на фестивалі народних традицій «Різдвяне диво» у наступному  році.

Керівник гуртка «Життєдайне джерело»

Вікторія Рябенко

Додаткова інформація