«Душа ти наша, Масниця»

Як нестримно летить час, ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами, а вже на календарі останні зимові дні, і у повітрі по-справжньому пахне весною.

 Символічно, що саме в ці дні за доброю традицією у рамках проведення свят народно - патріотичного циклу, в Краматорському вищому професійному училищі (№14) відбулися барвисті проводи зими.

 

Згідно з народними традиціями до глядачів прийшла дівчинка Зима і подарувала "Масляну на прощання - свято зимове останнє". Масляна, Масниця, Колодій - одне з найулюбленіших українських свят ще з часів Київської Русі. Цілий тиждень масових гулянь і розваг припадає на останній тиждень перед початком Великого посту. Вважалось, що чим багатіше та веселіше Масницю відсвяткуєш, тим багатіше рік буде. Згідно цієї традиції учасники заходу – учні груп 17-9 «Кухар. Кондитер», 17-10 «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник. Педикюрник», 18-9 «Кухар. Офіціант» та 19-9 «Кухар. Офіціант» на чолі з майстрами виробничого навчання Пузік К.О. та Слободчиковою Ю.А. подарували дійсно веселе, різнобарвне  свято, наповнене жартами, танцями, піснями.

 Ведучі заходу розповіли всім присутнім про сенс цього свята, про його традиції, обряди, а також - чим був наповнений кожен з днів масляного тижня. Учасники заходу інсценували найскладніший та дуже важливий обряд Масниці - "народження Колодки" в понеділок.

Дуже цікаво пройшов обряд "Загравання" у виконанні учнів ВПП 19-9.

 Дізналися глядачі також про головний символ Масляної – млинці - круглі, рум'яні, які нагадують сонце, тобто наближення тепла і весни.

Не обійшлося на святі і без ігор: "теща" частувала "зятя" смачними вареничками, хлопці помірялись богатирською силою в піднятті 16-ти кілограмової гирі   (самим  сильним  виявився  Мирошниченко   Дмитро,    гр. ЗВ 18-1).    Багато бажаючих було стрибати на скакалці - в цьому змаганні між хлопцями та дівчатами, перемогли хлопці. У традиційному перетягуванні канату "Весна" перемогла "Зиму"!

На цій мажорній ноті всі присутні проводили Зиму і зустріли Весну. Ну і звичайно ж був проведений найголовніший ритуал свята - спалення чучела. Цей очищувальний вогонь ні билинки не залишив від зла і образ.

Наприкінці заходу всі присутні поласувались смачними млинцями та вареничками, зігрілися гарячим запашним чаєм. І як не лютувала та вередувала зима цього дня, на душі у кожного було тепло та затишно: «Весна іде»!

Бібліотекар Ліана Голова

Додаткова інформація