РОЛЬ БІБЛІОТЕКИ В ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ В ГУРТОЖИТКУ

РОЛЬ БІБЛІОТЕКИ В ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ

З УЧНЯМИ В ГУРТОЖИТКУ

Краматорське вище професійне училище було засновано у жовтні 1940 року на базі Ново-Краматорського  машинобудівного заводу. Тоді  ж була створена й почала формувати свої  фонди бібліотека. Для комплектування  використовувалися всі  можливі джерела, але основу склали книжки,  отримані  з бібліотеки завкому НКМЗ і міської ради. Свій вагомий внесок зробили  майстри і викладачі, які подарували книжки із своїх  власних бібліотек.

         За 80 років існування нашого училища фонд бібліотеки значно оновився, розширився і поповнився  новими виданнями, які відповідають навчальним програмам, вимогам часу та  інтересам читачів. Та сьогодні ще збереглися книжки тих далеких  40-х років.  Їх  зовсім небагато, до десятку, та вони, як пам’ять, представляють історичну цінність для невеликої училищної бібліотеки і дбайливо зберігаються.

         За роки свого існування  бібліотека розташовувалась в різних приміщеннях, зараз вона знаходиться в будівлі гуртожитку на першому поверсі.

         Розташування бібліотеки та зручний розпорядок роботи дають можливість учням, які проживають у гуртожитку, користуватися бібліотекою після навчальних занять.

         З 1982 року роботу бібліотеки Краматорського ВПУ очолює провідний бібліотекар Тетяна Михайлівна Філімоненко.

Особливо популярні  серед мешканців гуртожитку масові заходи, які готують бібліотекарі згідно з планом своєї роботі на поточний рік. Вони допомагають підліткам краще пізнавати один одного, розвивають  їх творчість і здібності, реалізують  найважливіші потреби у спілкуванні. А для бібліотекаря, як фахівця, це є залучення користувачів до бібліотеки, щоб виховувати в учнів любов, повагу та дбайливе ставлення до книги, розвивати художній смак, розширювати кругозір підлітків.

За період роботи в бібліотеці Філімоненко Т.М. та Голови Л.О. було проведено у гуртожитку чимало заходів різної тематики, а саме: години спілкування: «Герої Крут – ніхто не забутий», «Цікаве про книгу», «Хай буде закон тобі другом»; розважальні програми: до Всесвітнього дня яблука, «З Новим роком!» (конкурс на кращу ялинку-саморобку в кімнаті);  до Міжнародного жіночого дня; відвідування фотовиставки в музеї  історії  м. Краматорська за темою: «Іловайськ- 2014»; виховні заходи: до Міжнародного дня сліпих «Не всім дано побачити прекрасний світ»,  «Ази народного етикету», «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», та багато інших.

У жовтні 2012 року при музейній кімнаті історії  училища було створено пошуково – дослідницький клуб «Зв`язок поколінь», до якого ввійшли здобувачі освіти, що мешкають у гуртожитку та члени Бібліотечної ради. Очолили цей клуб  Філімоненко Т.М. та викладач історії  Дудін О.А. Членам клубу «Зв`язок поколінь» з історії стало відомо те, що в нашому училищі навчалося багато людей, відомих у Краматорську та за його межами. Так, рідними Германа Б.С., колишнього директора ПТУ № 65, були надані фотознімки 15-тирічного Бориса з часів його навчання в РУ №1, коли він проживав у нашому гуртожитку. Трудовий шлях  Германа Б.С. почався також в нашому училищі. Після закінчення Саратовського індустріального технікуму він працював майстром виробничого навчання, потім був військовим керівником училища, а з посади заступника директора з навчально -  виробничої роботи Бориса Семеновича було призначено директором ПТУ № 65.

      В архівах училища були знайдені фотоальбоми зі знімками, на яких відображене життя мешканців учнівського гуртожитку РУ №1 у післявоєнні роки. З цих знімків видно, що учні вели активне суспільне життя: відвідували бібліотеку, гуртки, займалися спортом, відпочивали у таборі відпочинку. З надписів на обороті деяких фото виявлено, що учні -  мешканці гуртожитку брали участь у художній самодіяльності не тільки училища, а навіть в опері при Палаці культури імені  О.С. Пушкіна. Хіба не цікаво, що в 50-ті роки в нашому місті була опера?

      Провівши порівняння, члени Клубу зробили висновок: як і раніше, вирує життя у гуртожитку нашого навчального закладу: цікаве, веселе, змістовне. В основі традицій його мешканців лежать взаємоповага, доброзичливість, оптимізм.

 Сьогодні Краматорське ВПУ - одне з найбільших закладів П(ПТ)О Донецької області та України в цілому. Новий час ставить нові завдання. Теми і напрями  пошукової роботи виникають все нові і нові. До 75-річчя Перемоги над нацизмом колективом клубу «Зв'язок поколінь» під керівництвом Філімоненко Т.М. був випущений альбом, присвячений випускникам і співробітникам училища, які відстоювали свободу нашого народу у Другій Світовій війні.  Зараз члени клубу  збирають матеріали для випуску альбомів, присвячених Євгену Пагулічу та Сергію Чорному, які загинули під час АТО.

Бібліотекарям Філімоненко Т. М.  та Головой Л.О. як фахівцям, дуже важливо, щоб всі відвідувачі, особливо мешканці гуртожитку, ставились до бібліотеки як до невичерпаного джерела інформації, осередку, де можна не лише поповнити знання, але й поспілкуватися з однодумцями, висловити свої погляди, з задоволенням взяти участь у різноманітних заходах.