Всі новини

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА

ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ МАТЕРІАЛІВ БІБЛІОТЕКИ ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ 

https://drive.google.com/drive/folders/1g6XbUZBdnAM-M5mBULQp0lfDltX3bacP

ГРАФІК ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Під час карантину всі уроки проводяться дистанційно згідно розкладу.

Завдання та матеріали для опрацювання можна відслідкувати в розділі НАВЧАЛЬНА РОБОТА(ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ), або за посиланнямhttps://drive.google.com/drive/folders/1g6XbUZBdnAM-M5mBULQp0lfDltX3bacP

Посміхнись життю і воно посміхнеться тобі

В Краматорському вищому професійному училищі (№14) 10.03.2020  та 11.03.2020 року пройшла акція «Колекція теплих слів», метою якої було привернення уваги молоді на важливість та актуальність профілактики суїцидального розвитку в учнівському середовищі.     

Гаслом акції було «Ми голосуємо за життя!». В рамках проведення створювалась колекція теплих слів. Здобувачі освіти та педагоги записували  на листах слова чи вирази, від яких на душі стає тепліше, які можуть підтримати у скрутну хвилину, змусити посміхнутися. Кожен бажаючий мав  змогу написати те, що змусить посміхнутись іншого. Всі учасники з радістю залишили частинку себе на папері.

Також соціальний педагог Анастасія Слободенюк разом з підлітками обговорили  важливі поради з подолання стресу, поміркували про причини та засоби допомоги людям, які перебувають у стані стресу та замислюються про суїцид. Відповідно плану заходів Служби порозуміння  «Компроміс», у групах були проведені тематичні Кола «Сенс життя» та «Які проблеми мене непокоять», під час яких однолітки поділились один з одним своїми думками, пріоритетами у житті та питаннями, які їх непокоять.

Подібні заходи впливають на формування позитивного мислення, доброго спілкування, гарного настрою, позитивного ставлення до власного життя та розуміння того, що воно є найбільшою цінністю людини. Легко зробити людину щасливою, посмішки на обличчі та зацікавлена молодь – найкращий результат!

Cпортивні досягнення

2020 рік для Краматорського ВПУ розпочався зі спортивних досягнень у Спартакіаді серед учнів закладів професійної освіти.

Змагання проводяться з метою підвищення рухової активності учнівської молоді, підвищення індивідуальної майстерності спортсменів, пропаганди здорового способу життя, залучення учнівської молоді до активних занять, виявлення кращих команд серед ЗПО для участі у Всеукраїнських змаганнях.

05.02.2020 року  спортсмени Краматорського ВПУ прийняли участь у міських змаганнях з волейболу (хлопці), де посіли I місце,та вийшли у фінальні обласні змагання, які проходили 11.02.2020р. в м. Лиман. У запеклій боротьбі наша збірна команда заслужено посіла Iмісце. Третій рік поспіль команді надається можливість показати свою майстерність у фінальних змаганнях на Всеукраїнській Спартакіаді учнів закладів професійної освіти.

18.02.2020 року проводилися міські змагання з баскетболу 3*3 серед учнів закладів професійно-технічної освіти, в яких наша збірна команда взяла участь і посіла Iмісце, та прийняла участь у обласних змаганнях з баскетболу 3*3, де у запеклій боротьбі виборола призове IIIмісце.

Спортсмени Краматорського вищого професійного училища досягають успіху завдяки своїй наполегливості, рішучості, мотивованості та згуртованості, а також  завдяки роботі керівників спортивних секцій, які плідно працюють з учнями!

Бажаємо нашим викладачам та спортсменам наснаги та більше перемог у майбутньому!

викладачі фізвиховання 

Маргарита Лаврова,

Юлія Подземельних

Чемпіонат з черлідингу в Донецькій області

Вже четвертий рік поспіль Департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації сумісно з комунальним закладом «Донецький палац молодості та спорту «Юність» організовують обласний чемпіонат з метою поліпшення національно-патріотичного виховання, залучення молоді до систематичних занять фізкультурою і спортом, популяризації  здорового образу життя, обміну досвідом та розвитку черлідингу серед дітей та молоді.

27 лютого 2020 року команда здобувачів освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) взяла участь у чемпіонаті з черлідингу в Донецькій області. Черлідинг - це не лише танцювальний напрямок, в ньому скомбіновані складні акробатичні трюки та підтримки. Таким чином він вже давно перестав бути лише доповненням інших видів спорту. Сьогодні це самостійний напрямок у спортивному світі.

Команда Краматорського ВПУ (№14) BLACKKING виступила в номінації ЧИР – підготовлений номер, який базується на акробатичних та гімнастичних елементах – в якій посіла заслужене І місце та у номінації ДАНС  дівчата та хлопці отримали почесне ІІІ місце.

Подібні заходи навчають молодь працювати в команді, розвивають лідерські якості. Тому весь педагогічний та учнівський колектив вітає наших переможців та всіх учасників змагань, бажає подальших успіхів і перемог!

Соціальний педагог

Анастасія Слободенюк

«Душа ти наша, Масниця»

Як нестримно летить час, ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами, а вже на календарі останні зимові дні, і у повітрі по-справжньому пахне весною.

 Символічно, що саме в ці дні за доброю традицією у рамках проведення свят народно - патріотичного циклу, в Краматорському вищому професійному училищі (№14) відбулися барвисті проводи зими.

Згідно з народними традиціями до глядачів прийшла дівчинка Зима і подарувала "Масляну на прощання - свято зимове останнє". Масляна, Масниця, Колодій - одне з найулюбленіших українських свят ще з часів Київської Русі. Цілий тиждень масових гулянь і розваг припадає на останній тиждень перед початком Великого посту. Вважалось, що чим багатіше та веселіше Масницю відсвяткуєш, тим багатіше рік буде. Згідно цієї традиції учасники заходу – учні груп 17-9 «Кухар. Кондитер», 17-10 «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник. Педикюрник», 18-9 «Кухар. Офіціант» та 19-9 «Кухар. Офіціант» на чолі з майстрами виробничого навчання Пузік К.О. та Слободчиковою Ю.А. подарували дійсно веселе, різнобарвне  свято, наповнене жартами, танцями, піснями.

 Ведучі заходу розповіли всім присутнім про сенс цього свята, про його традиції, обряди, а також - чим був наповнений кожен з днів масляного тижня. Учасники заходу інсценували найскладніший та дуже важливий обряд Масниці - "народження Колодки" в понеділок.

Дуже цікаво пройшов обряд "Загравання" у виконанні учнів ВПП 19-9.

 Дізналися глядачі також про головний символ Масляної – млинці - круглі, рум'яні, які нагадують сонце, тобто наближення тепла і весни.

Не обійшлося на святі і без ігор: "теща" частувала "зятя" смачними вареничками, хлопці помірялись богатирською силою в піднятті 16-ти кілограмової гирі   (самим  сильним  виявився  Мирошниченко   Дмитро,    гр. ЗВ 18-1).    Багато бажаючих було стрибати на скакалці - в цьому змаганні між хлопцями та дівчатами, перемогли хлопці. У традиційному перетягуванні канату "Весна" перемогла "Зиму"!

На цій мажорній ноті всі присутні проводили Зиму і зустріли Весну. Ну і звичайно ж був проведений найголовніший ритуал свята - спалення чучела. Цей очищувальний вогонь ні билинки не залишив від зла і образ.

Наприкінці заходу всі присутні поласувались смачними млинцями та вареничками, зігрілися гарячим запашним чаєм. І як не лютувала та вередувала зима цього дня, на душі у кожного було тепло та затишно: «Весна іде»!

Бібліотекар Ліана Голова

Додаткова інформація