Всі новини

СКРІЗЬ ВІД КРАЮ І ДО КРАЮ ВОГНИК ЗВАРНИКА ПАЛАЄ

З метою розвитку творчої ініціативи та ділової активності учнів, формування інтересу до обраної професії, підвищення престижності робітничих професій, з 11 по 15 березня 2019 року в Краматорському ВПУ пройшов тиждень професії «Електрозварник». Тиждень був насичений різноманітними заходами: виставки, конкурси, захист проектів.

11 березня викладач спеціальних дисциплін Пітеляєва Л.Г. провела олімпіаду з теоретичного курсу спецтехнології зварників серед учнів всіх курсів.

    12 березня на училищній лінійці, яку підготувала майстер в/н Хохлова Т.М., відбулася презентація професії «Електрозварник» та виставка арт-масок зварників і кращих учнівських зварних виробів.

    13 березня  майстри в/н Михайленко В.М., Риженкова Т.В. для учнів 2,3 курсів провели вікторину «Ми – зварники!».

А головною подією тижня став конкурс фахової майстерності серед учнів за професією «Електрозварник». Конкурс передбачав два тури: теоретичний та практичний. Теоретичний тур передбачав тестування учасників на комп’ютерах у кабінеті-лабораторії комп’ютерної техніки та графіки. Другий тур відбувся у зварювальній майстерні училища. Учні змагались у виконанні дугового зварювання пластин та виробу «Фланець».

В конкурсі приймали участь учні груп ІІ, ІІІ та ІV курсів. За загальними підсумками переможцями стали:

I місце - Кормилець Герман, група ВМП 17-4;

II місце - Саутін Єгор, група ЗВ 18-1;

III місце - Іванченко Деніс, група ВМП 16-4.

      14 березня в актовій залі відбувся захист проекту  «Скрізь від краю і до краю вогник зварника палає». З метою реалізації єдиної методичної проблеми «Впровадження сучасних технологій навчання і виховання» члени ЦК «Зварювальне виробництво»  впроваджують у навчально-виховний процес проектні технології. Досвід викладача Пузан Н.І. доводе, що проектну діяльність доцільно використовувати і при підготовці фахівців з професії «Електрозварник ручного зварювання». Викладач запропонувала учням підготувати інформацію про використання зварювання в машинобудуванні, в будівництві, під водою,  в космосі  та в медицині. У результаті роботи над проектом учні підготували багато цікавого матеріалу та презентації по кожному з питань. На захисті були присутні всі учні, які навчаються за професією «Електрозварник».

Завершальним етапом тижня стало відкрите засідання циклової комісії «Зварювальне виробництво» – проблемний стіл «Перлинки творчої скриньки». На цьому заході педагогічні працівники, члени циклової комісії, обмінялись досвідом роботи над загальною методичною темою.

Відмінна організаційна підготовка тижня, впевнена і неупереджена робота всієї  циклової комісії «Зварювальне виробництво» забезпечили атмосферу ентузіазму й поваги до робочої професії, зробили цей тиждень яскравим та незабутнім.

«Для вас відкриті наші душі й серця»

       Міжнародний жіночий день 8 березня – свято весни, любові та краси, свято, яке відзначають жінки у всьому світі, свято, яке не обійшло уваги і жінок Краматорського вищого професійного училища. Так, 6 березня  прекрасну половину училища привітав зі святом ансамбль циганського танцю ПК НКМЗ «Ранорі».

     

Детальніше...

Масляна седмиця кличе веселиться

Масляна — стародавнє слов’янське свято, яке святкується за сім тижнів до Великодня. Масляна — це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Вона розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та накликати Весну. Згодом з’явилось спрощене розуміння цього обряду (Зима зустрічається з Весною). А в дійсності, розпочинається нове коло в природі. Неодмінний атрибут масляної — млинці, мають ритуальне значення: круглі, рум’яні, гарячі — вони являють собою символ сонця, яке все яскравіше розгорається, подовжуючи дні.

Детальніше...

На варті наших душ – Небесна Сотня

«Ще не вмерла України…»

Помирав він та співав.

За свободу Батьківщини

Молоде життя віддав.

«Душу й тіло ми положим…»

Не плач, матінко моя.

Я пішов з життя героєм

З сотнею таких, як я.

       На виконання Указу Президента України від 11.02.2015 № 69 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні відзначається День Небесної Сотні.

       

Детальніше...

Афганістан - мій біль, моя пекуча пам’ять

Афганська війна –  героїчна та трагічна сторінка в історії України. Пройшло 30 років з того часу, коли колеса останнього бронетранспортера торкнулися рідної землі. Понад дев'ять років Афганістан був для нас незагоєною раною, вона дає знати про себе і сьогодні. Багато горя, бід і страждань принесли українському народові  ці  дев'ять років і п'ятдесят один день жорстоких битв в чужому краю.

Детальніше...

НА ШЛЯХУ ДО МАЙСТЕРНОСТІ

Тижні професії стали в Краматорському вищому професійному училищі традицією. З 21 по 25 січня педагогічні працівники циклової комісії «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» організували та провели тиждень, присвячений професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».

Тиждень був насичений заходами, які знайомили всіх учнів училища з професією, розкривали перспективи її розвитку та підкреслювали значимість.

Розпочався тиждень з вікторини «Кращий фахівець». На кращого знавця теорії змагались учні груп 2, 3 та 5 курсів. Переможцями стали учні гр. ІМ 17-1 Петруня Антон, Замула Олександр.

У вівторок педагогічні працівники та учні навчального закладу мали можливість оглянути діючу виставку робіт гуртка «Умілець». На виставці були представлені діючи моделі частин автомобілів, пристрої для технічного обслуговування.

23 січня було проведено Конкурс фахової майстерності з професії «Слюсар з ремонту автомобілів та колісних заходів». Свій професіоналізм мали можливість продемонструвати учні 1, 2, 4 курсів. Конкурсантам було запропоновано виконати роботу згідно набутого кваліфікаційного рівня. Всі учасники конкурсу показали високий рівень майстерності, а перемогу одержала команда гр. ВПП 17-3, Спрогіс Олексій, Мєдєнцев Кирил.

У четвер на ранковій училищній лінійці учні першого курсу гр. ВПП 18-3 під керівництвом викладача спеціальних предметів Кучми Л.В. ознайомили всіх присутніх з історією виникнення першого автомобіля, розвитком автомобільної галузі.

Завершився тиждень відкритим засіданням циклової комісії «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» та підбиттям підсумків.

Урочисте визначення переможців та вручення цінних подарунків відбулось на ранковій лінійці училища у присутності всіх учнів училища і адміністрації.

Ми вітаємо переможців та бажаємо всім подальшого професійного розвитку!

Додаткова інформація