Всі новини

22 січня Україна святкує День Соборності.

22 січня Україна святкує День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року та було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

Педагогічний та учнівський колектив Краматорського вищого професійного училища разом з усією країною відзначив День Соборності України та взяв участь у різноманітних патріотичних заходах нашого міста та області.

Саме з нагоди цієї знаменної дати в нашому навчальному закладі було проведено низку заходів інформаційного, просвітницького та виховного змісту.

Мета цих заходів полягала у тому, що ми повинні пам’ятати: лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

22.01.20р. з метою виховання в молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей в училищі було проведено тематичну лінійку до Дня Соборності України «Свято Єднання», де було наголошено, що виховання патріотизму сьогодні, як ніколи, актуально не тільки для системи професійно-технічної освіти, а й для держави в цілому, зазначивши, що Україна починається з кожного з нас. І тільки виховуючи молодь, що поважає свою землю, свою історію, ми зможемо сподіватися на світле майбутнє.

 

23.01.20р. здобувачі освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) взяли активну участь в обласних та училищних заходах та здобули почесне ІІ місце в інтерактивній грі серед учнів ЗПТО м. Краматорськ, яка відбулась в нашому училищі. Організаторами гри став комунальний заклад «Донецький Палац молоді і спорту «Юність». На заході були присутні офіцери Об’єднаного  Центру цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Міністерства оборони України.

Цього ж дня наша команда «Джерело» посіла ІІІ місце в інтелектуальній грі «Моя Україна», яку Донецький обласний дитячо-молодіжний центр організував з метою утвердження в свідомості і почуттях молоді патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області було організовано відкритий вебінар на тему «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє». Викладач історії Козакова К.М. виступила з доповіддю «Майбутнє нашої держави в руках підростаючого молодого покоління» і поділилася досвідом своєї роботи і роботи всього колективу в цьому напрямку.

Колектив Краматорського вищого професійного училища постійною працює у патріотичному напрямку виховання підростаючого покоління, тому й надалі залишається згуртованою дружньою командою професіоналів, щоденна праця та навчання яких робить нашу країну по-справжньому сильною, єдиною та неподільною.

Відзначаючи День Соборності України, ми повинні знову й знову враховувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності держави.     Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й суверенітету зміцнюють нашу віру в спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити гідне життя кожному громадянину України!

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ - 2020

Згідно річного плану роботи 10 січня 2020 року в Краматорському вищому професійному училищі відбулись педагогічні  читання на тему «Впровадження сучасних технологій навчання та виховання в освітній процес».

Метою цього заходу було поширення педагогічного досвіду з питань оновлення інформаційного та методичного забезпечення навчально-виробничого та виховного процесу, впровадження новітніх технологій, форм і методів професійної підготовки здобувачів освіти, удосконалення професійної компетентності викладачів та майстрів виробничого навчання училища.

На педагогічних читаннях виступили викладачі  Берюх В.М., Колієва О.В., Гардаш М.В. та майстри виробничого навчання Синиця Т.В., Тімченко Т.М., Білозуб А.В., Медяник О.В., Шелест К.М.,  Мягка Г.А.

Учасники педагогічних читань обговорили питання та обмінялися думками щодо використання нетрадиційних та інтерактивних форм і  методів навчання на уроках загальноосвітньої та професійно-теоретичної  підготовки; обговорили   переваги та недоліки використання мультимедійних засобів навчання на уроках спеціальних дисциплін.

     Виступи педагогічних працівників супроводжувалися цікавими прикладами з досвіду роботи, демонстраціями презентацій. 

    Методична служба Краматорського ВПУ щиро дякує колегам, що взяли участь у Педагогічних читаннях – 2020  та бажає творчої наснаги і продуктивної педагогічної праці!

Розвесела коляда-2020

З Різдвом Христовим, друзі милі!

Нехай омріяне здійсниться,

Щоб Новий рік зустріти в мирі,

З любов'ю й радістю у серці.

Щоб негаразди оминали,

Натхненням повнилися мрії,

Щоб в душах ваших не згасали

Кохання, Віра та Надія

15 січня 2020 року у Палаці культури і техніки  «НКМЗ» відбувся обласний фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво», організований КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» під керівництвом департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, в якому здобувачі освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) приймають активну учать з моменту започаткування. Метою заходу є збереження і розвиток різдвяних традицій українського народу, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

Детальніше...

Центр матеріалообробних технологій у Краматорському ВПУ

19 грудня 2019 року у Краматорському вищому професійному училищі відкрито навчально-практичний центр матеріалообробних технологій з професії «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник», якому дали гучну назву «Перспектива». На урочистому відкритті були присутні представники виконавчої владим. Краматорська, департаменту освіти і науки, Краматорського міського центру зайнятості, роботодавці.

За 79 років існування закладу відкривалася підготовка за новими професіями, будувалися нові навчальні приміщення, зміцнювалася навчально-виробнича база, випущено понад 28 тисяч молодих кваліфікованих робітників. Тож зараз педагогічному та учнівському колективам є чим пишатися.

Начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Денис Глазков зазначив, що відкриття центру дозволить поліпшити якість вмінь випускників, проводити перепідготовку та стажування майстрів виробничого навчання, викладачів та незайнятого населення. Також він відзначив наполегливу організаційну роботу адміністрації та колективу закладу з відкриття центру.

Едуард Гончаров, директор Навчально – методичного центру ПТО у Донецькій області, підкреслив, що ще одним завданням Центру є організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, засідань методичних секцій, майстер-класів та інших заходів з питань впровадження новітніх технологій у процес підготовки робітничих кадрів, здійснення обміну досвідом роботи, науково-технічною інформацією для педагогічних працівників та спеціалістів підприємств машинобудівної галузі регіону. Колектив училища має великий потенціал і справиться з цим завданням.

Металообробний напрямок один з важливіших для економіки країни і на ринку праці дуже потрібні робітники верстатних професій. Такі центри дозволяють налагодити ефективний зв’язок між підприємствами, виробниками та закладами освіти, що сприяє впровадженню технологічних інновацій у навчальний процес. Підприємство ПрАТ НКМЗ чекає на випускників училища. «Ви маєте перспективу для професійної реалізації і вам обов’язково все вдасться», – звернувся до присутньої молоді Володимир Цельник, начальник відділу кадрів і режиму базового підприємства.

Директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков наголосив: «Професійна освіта нині в пошані, адже попит на неї – в рази більший. Майбутні учні, працівники зацікавленні у навчанні, перенавчанні, підвищенні кваліфікації за новим, сучасним обладнанням, з яким працюють потенційні роботодавці області. Тож приємно, що увага центральних органів влади до закладів професійної освіти зростає.Загалом у центр, на закупівлю нового обладнання, інвестували майже 2 млн. 500 тис. гривень із державного бюджету. Відкриттю Центру передувало проведення комплексу робіт за рахунок коштів підприємства - замовника кадрів ПрАТ НКМЗ, що були направлені на підготовку приміщень, в яких встановлено вищезазначене обладнання, а саме: виконано опоряджувальні роботи; здійснено заміну вікон та вхідних дверей; реконструйована система опалення; замінено систему освітлення; змонтовано систему енергопостачання. Педагогічний колектив і учні Краматорського ВПУ висловлюють щиру подяку підприємству ПрАТ НКМЗ за технічну і матеріальну підтримку щодо проведення ремонтних робіт в майстернях училища, забезпечення комп’ютерами та мультимедійними комплексами кабінетів професійно-теоретичної підготовки».

Перерізання червоної стрічки стало символом нового професійного кроку у напрямку якісної та сучасної професійної освіти. Гостям та партнерам навчального закладу продемонстрували можливості нового устаткування, приладів, інструменту, які були закуплені для центру.

Як розповіла старший майстер Лідія Крамаренко, підготовка навчально-практичного центру тривала майже 7 місяців. Для навчальної майстерні було придбано 22 одиниці обладнання: токарних, шліфувальних, фрезерних, свердлильних, універсальних та спеціальних заточувальних верстатів, а також сучасні пристосування та комплекти інструментів, які дозволять опанувати всі види обробки на верстатах та підготувати високо кваліфікованого робітника за професією «Верстатник широкого профілю».

Майстер виробничого навчання Олександр Полупан розповів: «Обладнання дозволить більш точно виконувати роботу. На станках є комп’ютерні панелі, завдяки яким можна контролювати роботу обладнання та робити підрахунки. Сьогодні ми доклали зусиль, щоб відкрився цей навчально-практичний центр, який поєднує навчання і виробництво. Тобто наші діти можуть навчатися на сучасному обладнанні для того, щоб найти собі найкращу роботу в нашому місті, на базовому підприємстві ПрАТ НКМЗ».

Адміністрація, педагогічний колектив, учні Краматорського ВПУ висловлюють велику подяку Міністерству освіти і науки України за виділені кошти для відкриття такого необхідного, сучасного навчально-практичного центру, оновлення матеріально-технічної бази для підготовки висококваліфікованих робітників, затребуваних на сучасному ринку праці.

На щастя, на долю, на добро відкрилися двері Центру. Бажаємо педагогам і майбутнім слухачам креативу, творчості, розуміння, вміння переконувати та бути компромісними, зважати на усі вимоги сьогодення, розвитку професійній освіті, а Краматорському ВПУ – нових злетів та досягнень!

Конкурсу на кращу методичну розробку сучасного уроку серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області з підготовки за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»

Вітаємо переможців обласного конкурсу на кращу методичну розробку сучасного уроку серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області з підготовки за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»!

18 грудня 2019 року були підведені підсумкиобласного конкурсу на кращу методичну розробку сучасного уроку серед педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області  з підготовки за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Відповідно до наказу НМЦ ПТО у Донецькій областівід 22 жовтня 2019 року № 95 Конкурс проводився за двома номінаціями:

- краща методична розробка сучасного уроку з професійно-теоретичної підготовки;

- краща методична розробка сучасного уроку з професійно-практичної підготовки.

В Конкурсі взяли участь педагогічні працівники із 14 ЗП(ПТ)О області.

В номінації краща методична розробка сучасного уроку з професійно-теоретичної підготовки – 12 викладачів.

В номінації краща методична розробка сучасного уроку з професійно- практичної підготовки – 9 майстрів виробничого навчання.

Спільним рішенням журі було визначено переможців за кожною з номінацій.

За номінацією краща методична розробка сучасного уроку з професійно-практичної підготовки:

І місце – Медяник Олена Вікторівна та Білозуб Анна Вадимівна, майстри виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища;

 IV місце – Трубчанінова Зоя Семенівна, майстер виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища

Колектив Краматорського ВПУ щиро вітає переможців та бажає  подальших творчих досягнень в роботі.

ТИЖДЕНЬ З ПРОФЕСІЇ «ЕЛЕКТРОЗВАРНИК»

25 29листопада 2019 року в Краматорському ВПУ проходив тиждень з професії «Електрозварник».

Тиждень розпочався з тематичної лінійки, яку підготували та провели майстри виробничого навчання Риженкова Тетяна Вікторівна та Кулинич Сергій Миколайович разом зі своїми учнями. Ведучі лінійки ознайомили присутніх з історією виникнення зварки, розповіли про технологічний процес зварювання.

 

Детальніше...

Додаткова інформація