Всі новини

День Студента - 2023

17 листопадаКраматорське вище професійне училище і вся наша країна відзначає свято – Міжнародний День студента.

Студентські роки – найщасливіші в житті кожної людини. В них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі.

17 листопада 1939 р. німецькі військові заарештували і розстріляли лідерів чеського союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенхаузе. На засіданні Міжнародної студентської ради, що проходило у Лондоні в 1941 році, на честь загиблих у тих подіях заснували Міжнародний день студента, який з тих пір відзначають 17 листопада. У нашій країні це свято було встановлено Указом Президента Леоніда Кучми ще в 1999 році «на підтримку ініціативи студентської молоді України».

          Колектив Краматорського ВПУ  взяв участь у марафоні відео - привітань «Student`s  life», організованого КЗ «Палац молоді «Юність» до Міжнародного дня студента, і представив свою роботу «Мученики науки», створену здобувачами освіти та педагогічними працівниками.

На честь цього свята у Краматорському ВПУ пройшов розважальний захід, який організувала і провела майстер виробничого навчання Ганна Мягка.

Під час заходу усі учасники згадали, що День студента символізує молодість, кохання, кращі роки юності. Учні у виді презентації згадали училище, майстерні, класи, побачили себе на фотографіях, розповідали вірші, гуморески, загадки, співали пісні. Завідувачка бібліотеки Ліана Голова ознайомила сучасних студентів з традиціями та прикметами студентства різних часів та різних країн, своїми спогадами про студентські роки поділилися педагогічні працівники різних поколінь.

Команда училища «Незламні» під керівництвом викладача історії Карини Козакової взяла участь у конкурсній онлайн програмі до Міжнародного Дня студента «Повір у нас, Україно! Ми зробимо тебе найкращою!». Не легко проходити змагання, коли не бачиш своїх суперників, не бачиш їх очі, емоції, але всі команди не розгубилися: підтримували один одного, проявляли толерантність, кмітливість, гумор, винахідливість.

Студентська пора – найкращій час у житті людини, яка робить свої перші самостійні кроки. Це роки, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості, неповторні миті становлення особистості.

Колектив Краматорського ВПУ вітає всіх студентів зі святом! Бажає всім щастя, здоров’я, творчого натхнення, оптимізму, гарного настрою і успіхів у навчанні. Нехай у Ваших серцях назавжди збережеться романтика студентських літ!

                               Майстер виробничого навчання 

                               та класний керівник  Ганна Мягка

У Краматорському вищому професійному училищі відбувся тиждень англійської мови з 30 січня по 3 лютого

Протягом тижня англійської мови викладачем Євгенією Лаушкіною було проведено урок на тему: «Територіальний устрій Британії». Метою даного уроку було не лише вдосконалення навичок читання та аудіювання, а й розвитку лінгвокраїнознавчої компетенції здобувачів освіти. На уроці були присутні 15 гостей. Студенти групи ВПП 22-3 мали змогу не лише вдоскалити свої навички з читання та аудіювання, а й закріпити отримані знання шляхом виконання інтерактивних вправ та ігор. Урок був цікавим та інформативним.

Також викладачем Євгенією Лаушкіноюбуло проведено виховний захід  серед двох учнівських груп: ВПП 21-10 та ВПП 21-9.  Вікторина «The smartest» мала на меті актуалізацію вивченого матеріалу з країнознавства. Дві команди активно та з зацікавленістю змагалися за перше місце, але сили виявилися рівними.

У групі ВМП 21-1 Олена Єфремовцевапровела усний журнал на тему:"Цікаві факти з англійської мови".На цьому заході учні познайомились з історією виникнення англійської мови та дізналися багато цікавого. Сподіваємось учні розуміють важливість значення англійської мови в сучасному світі та інтерес до її вивчення в них зросте.

Викладач Ночовка Оксана провела відкритий урок у групі ОМ 22-1 «TheIQGame».Сучасні вчені впевнені, що інтелектуальні ігри тренують пам’ять, розвивають мислення. Особливо така діяльність корисна для підлітків, адже у хлопців, які захоплюються інтелектуальними іграми, є кілька переваг. Протягом уроку студенти показали вміння працювати в команді, логічно мислити та швидко знаходити правильну відповідь. Найлегшими виявилися завдання з логіки та просторової уяви.

Викладач Віннік Володимир провів у рамках тижня англійської мови вікторину «100 to 1», де учні груп ПТУ змогли проявити себе та показати свої знання у граматиці, лексиці, країнознавстві та логіці. Учні з захопленням виконували різноманітні завдання, конкуруючи між собою та всередині команд.

Вивчайте англійську мову з задоволенням – розширюйте професійні перспективи.

День Соборності - 2023

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну, незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного та довготривалого процесу її формування.

День Соборності — це українське свято, яке відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в одну суверенну державу.

У такий важкий час для кожного українця любов, підтримка та єднання є рушійною силою у боротьбі проти невігластва, жорстокості та війни. Обігрій, надихни, захисти кожного українця. Майбутнє України в наших руках. З Днем Соборності України!

Донецька область, м. Краматорськ;

Краматорське вище професійне училище (№14)

гр. ВПП 21-9 КОПИЦЯ Ганна;

#Україна_це_ми, #УДЦНПВ #ОЦТК

День Соборності

Краматорське вище професійне училище долучилося до обласного етапу фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна – це ми!»

          День Соборності України - це свято об'єднання українських земель в межах однієї держави, споконвічна мрія, за яку боролись українці протягом всієї історії нашої держави. Воно є сакральним святом для кожного українця!

Кожного року, 22 січня колектив Краматорського вищого професійного училища відзначає його з особливими почуттями, оскільки воно є відображенням єдності наших душ, думок  та дій, спрямованих на створення процвітаючого майбуття України.

Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. Щиро вітаємо усіх українців зі святом! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. 

  Від Заходу до Сходу

 Лунає наша слава. 

 Не роз'єднать народу - 

 Ми вільная Держава! 

 Ми з вірою у серці. 

 Ніхто не наодинці.

 Від Заходу до Сходу, 

 Бо ми ж всі - УКРАЇНЦІ!  

 Тримаймося разом. 

 ми-сила, ми-єдність!   

 І ворогу нас нездолать. 

 У поглядах наших відвага і чесність.

 За волю й свободу спроможні стоять!

 

 Донецька область, м. Краматорськ;

 Краматорське вище професійне училище;

#Україна_це_ми, #УДЦНПВ #ОЦТК

ТИЖДЕНЬ З НАПРЯМКУ «ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ АВТОМОБІЛІВ І ДВИГУНІВ»

З 16.01.2023 по 20.01.2023 в Краматорському вищому професійному училищі пройшов онлайн-тиждень з напрямку «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

Розпочався тиждень з тематичної лінійки «Найважливіша професія сьогодення – слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», яку підготували та провели майстрині в/н Ганна ПАЛІЙ та Олена МЕДЯНИК разом з учнями першого курсу. В цікавій презентації всі присутні ознайомились з видами спеціалізацій професії «Слюсар колісних транспортних засобів» та досягненнями учнів Краматорського ВПУ в конкурсах фахової майстерності з професії.

17.01.2022р. викладачка Лариса КУЧМА провела  захід «Цікаві моменти з життя учнів за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», де учні поділилися своїми власними світлинами з життя в Краматорському ВПУ. В цей же день було проведено  конкурс стіннівок, присвячених професії.

18.01.2023р. майстрині в\н Олена МЕДЯНИК та Анна БІЛОЗУБ провели для учнів  інформаційно-пізнавальну презентацію «Будова і класифікація шин та дисків коліс автомобіля».

19.01.2023р. відзначився проведенням пізнавально-ігрового заходу «Світ будови автомобіля», який підготувала та провела викладачка Лариса КУЧМА. Всі бажаючи мали змогу прийняти участь у конкурсах з розгадування кросвордів, грали в навчальні ігри «Відгадай марку автомобіля», «Знайди правильні визначення вузлів автомобіля». Учні з зацікавленням брали участь у конкурсах та показали високий рівень професійних знань.

20.01.2023р. відбулося  відкрите засідання циклової комісії «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» на тему «Обмін досвіду роботи під час дистанційного навчання». На засіданні всі члени циклової комісії поділилися з колегами своїм досвідом роботи у дистанційному форматі. Наприкінці засідання були підведені підсумки тижня автослюсарів.

В цілому онлайн - тиждень пройшов цікаво та продуктивно. Злагоджена робота членів циклової комісії ще раз довела, що незважаючи на тяжкі обставини, що склалися в нашій країні, викладачі та майстри Краматорського ВПУ прикладають всі зусилля, щоб освітній процес відповідав вимогам часу.

 Все буде Україна! Слава Україні!

Відкрите засідання методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу Краматорського ВПУ

Діяльність методичної комісії суспільно-гуманітарного циклуу 2022-2023 навчальному році спрямована на реалізацію виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників освітнього процесу.

На основі, результатів освітнього процесу планується система заходів, спрямованих на зростання професійного рівня педагога.

 Методична робота в методичній комісії суспільно-гуманітарного циклу – це система взаємопов’язаних мір, дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного викладача, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу методичної комісії в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення освітнього процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку здобувачів освіти. Саме тому 13.12.2022р.  було проведено відкрите засідання методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу, де викладачі змогли поділитися власними напрацюваннями в період дистанційного навчання зі своїми колегами; розповісти про сучасні методики онлайн навчання, новітні прийоми та методи викладання.

Лаушкіна Євгенія виступила з доповіддю «Робота з текстом на уроках англійської мови у старшій школі як процес творчої співпраці викладача та учнів» та розповіла про ті прийоми, які застосовує на своїх уроках під час роботи з текстами; ознайомила присутніх з лексичними та граматичними вправами, які доречно використовувати під час контролю читання чи аудіювання.

Савицька Вікторія у своїй доповіді «Вживання інтерактивних технологій на уроках англійської мови» акцентувала увагу на використанні різнопланових тематичних вправах на платформі liveworksheets для розвитку практичних навичок володіння мовою.

Бабаскіна Алла презентувала свій педагогічний досвід у доповіді «Використання онлайн-інструментів при викладанні економічних дисциплін», де розповіла про використання різних інтернет сервісів у власній роботі, які надають широкі можливості під час дистанційного навчання, а саме: GoogleClassroom, GoogleSites, Genially, Ourboox, LearningApps, Prezi.me, GoogleBlogger, Jamboard.

Рябенко Валентина виступила з доповіддю "Використання навчальних посібників та дидактичних матеріалів на уроках української мови" і розповіла про практичні можливості використання навчальних посібників у період дистанційного навчання.

Віннік Володимир     у своїй доповіді «Використання інтерактивних технологій з метою формування групових навичок роботи учнів на уроках мови» розповів про переваги використання онлайн платформ Thinglink, WordWall, Classtime під час дистанційного навчання.

Отже, одним із головних інструментів успіху викладання  є наскрізне застосування інформаційно-цифрових технологій в освітньому процесі. Сучасний викладач має навчитися створювати та використовувати мультимедійний та інтерактивний контент, щоб зацікавити цифрове покоління учнів, а роль сучасного викладача, рівень його підготовки – зокрема цифрова компетентність – є надзвичайно важливою для впровадження цінностей освіти. ІКТ суттєво розширюють можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності.

Тому, якщо ми бажаємо бути на одному рівні з сучасною молоддю, освіта має змінитися, і через ці зміни повинні пройти всі викладачі.

Володимир ВІННІК,

голова методичної комісії

Додаткова інформація