Всі новини

Практичний психолог


Якщо Вам потрібна підтримка практичного психолога або порада - Ви можете зателефонувати за номером 0931677154 або написати у Вайбері та отримати допомогу чи слова підтримки психолога Аблашимовой Поліни Ігорівни! Телефонуйте!

ПОРАДИ ВИПУСКНИКАМ «П’ЯТЬ СПОСОБІВ, ЩОБ УСЕ ВСТИГНУТИ»

 

ПОРАДИ ВИПУСКНИКАМ
«П’ЯТЬ СПОСОБІВ,
 ЩОБ УСЕ ВСТИГНУТИ»

 


1. Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнот, у який щовечора записуйте, що Вам треба зробити завтра. І обов’язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли зробити.
2. Не дивіться телевізор. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то Ваші друзі, родичі сповістять Вас. Не забувайте, Вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь — життя без телевізора є.
3. Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку або прогулянки відновиться Ваша розумова
працездатність і здатність запам’ятовувати складний навчальний матеріал.
4. Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Після того, як Ви 3 години просиділи за книжками – потрібно відпочити, або переключитися на іншу діяльність.
5. Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.
6. Вчіться керувати своїми емоціями. 
7. Усміхайтеся, навіть якщо Вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему.
8. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли Вам вдається впоратися із хвилюванням. 
9. Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю».

 

П. І. Аблашимова

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПІД ЧАС ЕКЗАМЕНАЦІЙНОГО ПЕРІОДА ДИТИНИ

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПІД ЧАС ЕКЗАМЕНАЦІЙНОГО ПЕРІОДА ДИТИНИ
1. Контролюйте, скільки спить Ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблюється імунітет і загострюються хронічні захворювання дітей.
2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.
3. Споживання на добу до 8 склянок рідини позитивно впливає на організм, зокрема, покращується робота нирок, вони краще протидіють урологічним інфекціям. При цьому корисно пити звичайну воду, натуральні соки. Вживання кави не підвищує працездатності, а підсилює стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.
4. Звертайте увагу на посуд, з якого їдять Ваші діти. Краще, аби він був золотавий. Цей колір заспокоює нервову систему, концентрує увагу, покращує настрій і пам’ять.
5. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте вирішувати їх. Займіть позицію друга у відносинах з дітьми.
6. Постарайтеся, щоб у родині панував спокій, порозуміння. Розв’язання конфліктів залиште на потім.
7. Вірте у свою дитину, її здібності, знання. Дайте їй відчути, що Ви її любите, розумієте і підтримаєте у будь-яких ситуаціях.

Успішне складання ЗНО — свято не тільки для дитини, але й для всієї родини. Не сприймайте відмінний результат як належний і єдиний можливий, у будь-якому разі порадійте з дитиною. Незадовільний результат — це не трагедія, це досвід. Не вішайте ярлика «нездара» на свою дитину. Обговоріть те, що трапилося, і врахуйте цей досвід. По суті, наші діти не просто складають іспити з навчальних предметів, вони вчаться долати труднощі. Ця форма перевірки знань є випробуванням характеру, сили волі, уміння потрібної миті проявити себе, показати свої досягнення в певній галузі, уміння не розгубитися, упоратися із хвилюванням — цього неодмінно треба вчити та вчити.

П. І. Аблашимова

Практичні поради під час складання ЗНО

 Практичні поради під час складання ЗНОЩоб менше нервувати під час зовнішнього тестування, краще з’явитися до пункту тестування на 20 хвилин раніше. Їх вистачить для того, щоб налаштуватися на тести, підготуватися психологічно. Якщо є можливість, то краще прийти на тестування пішки.

Впевненість, спокій, вміння слухати інструктора, знання та інтуїція – це запорука вашого успіху при складанні ЗНО.

·      Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

·      Дій швидко, але не поспішай.  Перед тим як дати остаточну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

·      Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.

·      Пропускай!  Потрібно навчитися швидко пропускати важкі  і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

·      Якщо ви впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти. Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

·      Читай завжди уважно завдання до кінця.  Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.

·      Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забудь про попереднє.

·      Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

·      Використовуй методику виключення.  Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.  Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох ознаках (а це легше), а не відразу на п’ятьох-сімох (що набагато складніше) .

·      Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.

·      Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм  логічним мисленням  допоможе тобі.

Є й деякі психологічні особливості, які слід ураховувати при вивченні матеріалу.

«Ефект краю». Найкраще запам’ятовується інформація, вкладена на початку й наприкінці тексту. Тому під час запам’ятовування слід напружувати свої пізнавальні здібності саме при вивченні середини.

Повторювати матеріал теж слід вдумливо, адже якщо після «завантаження у мозок» не повторити цю інформацію, 20-30% її втрачається впродовж перших 10 годин. Щоб цього не сталося, слід працювати з текстом так: спочатку прочитати його, потім повторити вдруге, через 20 хвилин – утретє, а через 8-10 годин – учетверте, і ще раз – через добу.

Наявність власної стратегії та пошуку і відбору інформації, свого інтелектуального стилю полегшує вивчення. Так, знаючи особливості своєї пам’яті, можна вивчати матеріал візуально, можна проговорювати його вголос, або переказувати комусь, а іноді допомагає потрібна річ – шпаргалка.

Аутогенне тренування та власні формули заспокоєння налаштують учнів на впевнений лад та оптимізм.

Підтримка батьків – один із чинників успіху.

 


П.І. Аблашимова 

«Зі сплаву геройства і мертвих, і живих писалось ім’я Перемога»

У травні наша країна й весь світ відмічають річницю  найбільшої  Перемоги в історії людства - річницю перемоги над нацизмом, річницю перемоги у Другій Світовій війні. Дорогу ціну заплатив український народ за участь у цій найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945рр.

            Минуло 75 років з дня закінчення найстрашнішої, найбільш руйнівної війни в історії людства, та й в історії нашої країни. За ці роки  виросло три післявоєнних покоління: синів, онуків і правнуків  тих солдатів-переможців. З кожним роком в них все більше наростає інтерес до великого подвигу предків. Нові покоління хочуть розібратися з сакральними смислами тієї війни, щоб зрозуміти, як змогли їх батьки і діди вистояти в такій жорсткій і кривавій січі, здолати непереможного ворога, і яку величезну ціну заплатили вони за Перемогу.

            Наше суспільство, як і весь світ, змінюється, і ці зміни стосуються кожного з нас. Але естафета пам'яті не повинна перериватися. Серцю кожного з нас дороге Свято Перемоги. Саме тому, кожного року ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, ми  віддячуємо тим, хто залишився живий, ми маємо зробити все необхідне, щоб подібне лихо ніколи не повторилося!!!

            Колектив Краматорського вищого професійного училища на передодні Дня Перемоги відвідав і привітав зі святом ветеранів Другої світової війни: Ф.І. Хорошайло - першого випускника училища, полковника у відставці і учасника бойових дій, а також колишню співробітницю училища, ветерана війни Аленіну О.О.

            До 75-ої річниці Великої Перемоги бібліотекар Філімоненко Т.М. випустила пам`ятний альбом, присвячений ветеранам другої світової війни, які навчались і працювали в Краматорському вищому професійному училищі(№14). В альбомі зібраний матеріал про тих, хто здобував перемогу на фронті, в партизанських таборах, працював в тилу, на Німеччині, відбував у концтаборах.

            Скільки б не минуло десятиліть, не можна забувати про перемоги і поразки на полях битв, про перетворені в попіл міста і села, про зруйноване народне господарство, про загибель безцінних пам'яток матеріальної та духовної культури народу, про трудівників тилу, які винесли на своїх плечах непомірний тягар воєнного лихоліття, про найголовнішу і непоправну втрату - мільйонах людських життів, згорілих в пожежі Другої світової війни.

І наостанок, ніколи не забуваймо, що скільки б нас – людей Землі – не намагалися розділити грошима і стінами, політиками й ідеологіями, війнами і зрадами, а ми живемо і кожен несемо особисту відповідальність за посіяне зерно зла, ненависті, недовіри, брехні і розбрату... Потрібно пам'ятати і вчити всі уроки минулого, але жити майбутнім. Кожній війні колись приходить кінець...

Доземний уклін живим захисникам нашої Батьківщини і вічна пам'ять загиблим!

Як впоратися зі стресом

Як впоратися зі стресом. 10 простих способів

1.      Якщо ви нервуєте, а вам потрібно виконати відповідальне завдання, пожуйте жуйку. Таким чином ви зможете заспокоїтися, тому що підсвідомо момент прийому їжі асоціюється з безпекою.

 

Детальніше...

Додаткова інформація