Всі новини

Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

 

Детальніше...

День Знань – 2019

Вбрав вересень калину у намисто,

З птахами щедре літо відлітає.

Перший дзвінок лунає урочисто,

 Бо рік новий навчальний наступає.

 

Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, зібрано багатий урожай хліба, у садах доспіли яблука і сливи. А 1 вересня знову зібрало нас у рідному колі. День знань - особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвоника!

2 вересня 2019 року в Краматорському вищому професійному училищі  79-й раз гостинно відкрилися двері для нового контингенту учнів. Щороку на зміну одним учням приходять інші. В цьому році у 735 молодих  людей почався навчальний рік в нашому училищі, якій завжди означає відкриття нової, осяйної й часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.

Зазвичай, перше слово для привітання  учнів, їх батьків та педколективу з початком нового навчального року було надано заслуженому працівнику освіти України, директору Краматорського ВПУ Михайлу Григоровичу Купрікову. Він побажав учням натхнення та успіхів у навчанні, а батькам – терпіння та підтримки своїх дітей. Одночасно Михайло Григорович висловив подяку генеральному директору ПрАТ «НКМЗ» Сукову Г.С., підкреслюючи, що поруч з учнями Краматорського ВПУ завжди знаходяться друзі-партнери – Новокраматорський  машинобудівний завод, його високопрофесійний колектив.

На святкові лінійці був присутній заступник генерального директора з персоналу і режиму ПрАТ «НКМЗ»  Брижніченко Володимир Євгенович, який, в свою чергу, теж прийшов не з пустими руками. Подарунковий сертифікат на придбання оргтехніки – найкращий подарунок. Ми висловлюємо слова щирої подяки адміністрації ПрАТ «НКМЗ» та його трудовому колективу за вагомий внесок у навчання та професійне становлення наших випускників.

Учні, які вперше перешагнули поріг Краматорського ВПУ, дали обіцянку наполегливо, сумлінно вчитися, формувати глибокі професійні якості; збагачувати інтелектуальний, творчий і культурний потенціал училища, шанувати та примножувати його славні традиції і досягнення. Розвивати в собі національну самосвідомість і самоповагу, віддаючи на благо Батьківщини всі свої здібності і здобуті знання.

Підтримувати святкову атмосферу допомагали творчі колективи училища - вокальний ансамбль «Світанок», хореографічний ансамбль «Грація», ансамбль естрадного танцю «Стожари».

День знань — справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. У цей день хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до освіти та від всієї душі побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

У добру путь, випускник 2019 року

            Червневий день із світлими очима

            Велично, радісно ступив вже на поріг.

            Навчальний рік лишився за плечима,

                                                     І доля безліч дарувала вам доріг.


27 червня 2019 року став святковим і хвилюючим днем для учнів випускних груп Краматорського вищого професійного училища. В цей день 224 юнаків та дівчат отримали свідоцтва про здобуття повної середньої освіти, дипломи кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста, серед яких 34 документа з відзнакою.

На чудове свято в великій залі ПК і Т «НКМЗ» зібралися випускники, їх рідні та друзі, адміністрація, учнівський та педагогічний колективи училища.

Привітати випускників та їх наставників прийшли численні почесні гості: секретар Краматорської міської ради, кандидат в депутати Верховної Ради України Денис Ошурко, заступник генерального директора з персоналу і режиму ПрАТ «НКМЗ» Володимир Брижніченко, начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Денис Глазков, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Донецькій області Едуард Гончаров і представники Новокраматорського машинобудівного заводу, базового підприємства Краматорського ВПУ - начальник відділу кадрів і режиму Володимир Цельник, заступник головного механіка Володимир Єлісєєв, перший заступник голови профкому Михайло Іоффе, начальник відділу маркетингових комунікацій Дмитро Березовський, начальник центру підготовки робітничих кадрів Дмитро Тупік.

За традицією першим випускників привітав директор училища М.Г. Купріков. Він висловив слова подяки педагогічному колективу училища, батькам учнів та трудовому колективу Новокраматорського машинобудівного заводу за спільну працю у вихованні студентської молоді училища, а випускникам побажав бути активними в житті та зробити правильний вибір.

Для самого Михайла Григоровича цей день був також святковим, навіть ювілейним. Виконалось рівно 50 років з того часу, коли він почав свою трудову діяльність в системі професійно - технічної освіти.

З цією знаменною датою директора привітали інженерно-педагогічний колектив та учні Краматорського вищого професійного училища, а також почесні гості - начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Д.Г. Глазков, директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Донецькій області Е. В. Гончаров та заступник генерального директора з персоналу і режиму ПрАТ «НКМЗ»  В.Є. Брижніченко. Випускники подарували ювіляру на пам'ять фотоальбом, в якому відображений літопис життя М.Г. Купрікова в училищі.

Директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Донецькій області Е. В. Гончаров зазначив відмінну роботу в 2018-2019 навчальному році всього педагогічного колективу і нагородив грамотами адміністрацію училища і педпрацівників: Надію Шаповалову, Ольгу Новікову, Ірину Роянову, Лідію Крамаренко, Наталію Білик, Вікторію Мошаніну, Ольгу Костюченко, Катерину Нестюркіну, Ларису Кучму.

Почесні гості та директор училища вручили дипломи кваліфікованих робітників, молодших спеціалістів та свідоцтва про здобуття повної середньої освіти випускникам 2019 року. Кожен з них привітав молодь з закінченням навчання та побажав подальших успіхів у житті.

Цей день став святковим не тільки для наших випускників. Разом з ними раділи й хвилювалися їхні рідні. Від  імені батьків випускників привітала Кулієва Яна Олександрівна.

Й звичайно раділи за своїх учнів, проводжаючи їх в дорогу самостійного життя ті, хто розкрив перед ними таємниці професії, хто переживав за них не менше, ніж батьки, хто радів їхнім успіхам і засмучувався через невдачі. Це – майстри виробничого навчання та викладачі. Від щирого серця вони побажали своїм вихованцям щасливої дороги у майбутнє.

Випускники, в свою чергу, виказали слова подяки всьому колективу Краматорського ВПУ, трудовому колективу ПрАТ «НКМЗ», батькам і своїм наставникам. Вони пообіцяли в житті керуватися їхніми уроками людяності й справедливості, з гордістю нести звання випускника Краматорського вищого професійного училища.

Урочистий захід супроводжувався номерами художньої самодіяльності, підготовленими учнями та педпрацівниками училища та бурними аплодисментами всіх присутніх.

 Дороги випускники! Є в народі прислів’я, що і велика дорога починається з першого кроку. Нехай же ваш перший крок буде вдалим і щасливим! Хай береже вас Бог, молитва матері та добра батьківська порада!

 

Молодь змінить світ на краще

У червні цього року Управлінням сім`ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації був проведений обласний конкурс «Молода людина року - 2019», присвячений Дню молоді.

Мета конкурсу – підтримка найбільш активних молодих людей за вагомий внесок в політичне, культурне, соціальне, студентське життя суспільства; стимулювання позитивних зрушень в молодіжному середовищі.

27. 06.2019 року в місті Слов`янськ відбувся урочистий захід, під час якого були визначені найкращі молоді спеціалісти у 19 номінаціях.

Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць привітав та нагородив номінантів конкурсу дипломами облдержадміністрації. На урочистому нагородженні також була присутня начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації Золкіна Л.І. та інші представники Донецької ОДА.

Соціальний педагог Краматорського вищого професійного училища Анастасія Слободенюк, яка працює в навчальному закладі з вересня 2018 року прийняла участь у конкурсі та отримала  диплом лауреата в номінації «Молодий працівник соціальної сфери року».

За час роботи в училищі Анастасія Дмитрівна проявила себе як старанна, активна, відповідальна, доброзичлива та чуйна людина. Вона враховує в своїй роботі інтереси учнів, показує відмінні соціально-психолого-педагогічні вміння роботи з підлітками.

За 2018-2019 навчальний рік Анастасія закінчила он-лайн курси за темами: «Психологія стресу та способи боротьби з ними», «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», «Сексуальна освіта». Також вона пройшла освітній тренінг «Базові навички медіатора/медіаторки» та стала учасником Форуму служб порозуміння закладів освіти та тренінгу з тренерської майстерності медіаторів і медіаторок, який проходив у м. Київ. В травні 2019 року взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти», виступивши з доповіддю «Соціально-психологічний супровід учнів пільгової категорії». На цю ж тему в 2019 році опублікувала статтю в збірнику наукових праць за матеріалами даної конференції «Наукові студії».

Колектив Краматорського вищого професійного училища вітає Слободенюк А.Д. з успішним результатом в обласному конкурсі «Молода людина року - 2019» і бажає їй подальших успіхів та натхнення в роботі.

Миру – мир!

З метою профілактики насильства та булінгу серед учнівської молоді, згідно плану МОН на 2019 рік та подальшого розвитку Служби порозуміння «Компроміс», що створена в Краматорському ВПУ, в рамках проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації», соціальним педагогом Слободенюк А.Д. разом з учнями, що взяли участь у Форумі Служб порозуміння закладів освіти, було проведено навчання другої хвилі медіаторів та медіаторок.

Протягом чотирьох днів з 14.05.2019 року по 17.05.2019 року учасники тренінгу отримали теоретичну базу з конфліктології, ознайомились з поняттям «насильство, булінг та їх види», вивчили основні засади миробудування, опрацювали основні навички «відновних практик» та змогли на практиці розібрати конфліктні ситуації, провести тренувальні медіації, відпрацювати навички техніки «Коло».

Ігровий формат проведення дав змогу більш розкритися кожному учню, який взяв участь у навчанні. Підлітки працювали групами, презентували свої виконані завдання. Кожен учень зрозумів важливість формування безпечного середовища, свою роль у миробудуванні та вирішенні конфліктів мирним шляхом, опанував принципи ненасильницької поведінки, механізм діяльності Служби порозуміння.

Всі учні, що пройшли тренінг «Базові навички медіатора/медіаторки» з ентузіазмом та новими ідеями, щодо розвитку нашої Служби «Компроміс» завзято взялись розбудовувати мир!

Діти – це наше майбутнє!

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі. Це свято дитинства, захисту життя, здоров'я і прав дітей. По всій Україні організовуються цікаві дитячі заходи, мета яких – привернути увагу до проблем дітей. Кожна дитина має право зростати здоровою і сильною, бути освіченою і захищеною. В цей день проводиться велика кількість благодійних акцій на підтримку дітей, які потребують допомоги: дітей-сиріт, діток з обмеженими можливостями, дітей з неблагополучних сімей. Це шанс допомогти їм знайти щасливе дитинство.

Учні Краматорського вищого професійного училища разом із соціальним педагогом Слободенюк А.Д. не залишилися осторонь і також долучились до добрих справ, відвідавши вихованців Краматорського навчально-реабілітаційного центру «Гайок». До дня захисту дітей діточки центру приготували святковий виступ, на якому також були присутні почесні гості: генеральний директор ПрАТ НКМЗ Геннадій Сергійович Суков, депутати Краматорської міської ради Надія Євгенівна Титова та Євген Геннадійович Коробкін. Всі присутні охоче дивились виступ малюків, які подарували веселий настрій та позитивні емоції.

Після святкового концерту підлітки із задоволенням поспілкувались та пограли з дітьми, подарувавши їм не лише подарунки: настільні та розвиваючі ігри, мозаїки, пісочні набори та фрукти, а й своє тепло, щирість та турботу, бо що може бути кращим, ніж проводити час з дитиною і бачити її щасливу посмішку.

Як говорив відомий поет, драматург Оскар Уальд «Найкращий спосіб зробити дитину хорошою - це зробити її щасливою». То ж не будьмо байдужими та даруймо дітям радість не лише у свята!

Додаткова інформація