Всі новини

У добру путь, випускник 2019 року

            Червневий день із світлими очима

            Велично, радісно ступив вже на поріг.

            Навчальний рік лишився за плечима,

                                                     І доля безліч дарувала вам доріг.


27 червня 2019 року став святковим і хвилюючим днем для учнів випускних груп Краматорського вищого професійного училища. В цей день 224 юнаків та дівчат отримали свідоцтва про здобуття повної середньої освіти, дипломи кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста, серед яких 34 документа з відзнакою.

На чудове свято в великій залі ПК і Т «НКМЗ» зібралися випускники, їх рідні та друзі, адміністрація, учнівський та педагогічний колективи училища.

Привітати випускників та їх наставників прийшли численні почесні гості: секретар Краматорської міської ради, кандидат в депутати Верховної Ради України Денис Ошурко, заступник генерального директора з персоналу і режиму ПрАТ «НКМЗ» Володимир Брижніченко, начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Денис Глазков, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Донецькій області Едуард Гончаров і представники Новокраматорського машинобудівного заводу, базового підприємства Краматорського ВПУ - начальник відділу кадрів і режиму Володимир Цельник, заступник головного механіка Володимир Єлісєєв, перший заступник голови профкому Михайло Іоффе, начальник відділу маркетингових комунікацій Дмитро Березовський, начальник центру підготовки робітничих кадрів Дмитро Тупік.

За традицією першим випускників привітав директор училища М.Г. Купріков. Він висловив слова подяки педагогічному колективу училища, батькам учнів та трудовому колективу Новокраматорського машинобудівного заводу за спільну працю у вихованні студентської молоді училища, а випускникам побажав бути активними в житті та зробити правильний вибір.

Для самого Михайла Григоровича цей день був також святковим, навіть ювілейним. Виконалось рівно 50 років з того часу, коли він почав свою трудову діяльність в системі професійно - технічної освіти.

З цією знаменною датою директора привітали інженерно-педагогічний колектив та учні Краматорського вищого професійного училища, а також почесні гості - начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Д.Г. Глазков, директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Донецькій області Е. В. Гончаров та заступник генерального директора з персоналу і режиму ПрАТ «НКМЗ»  В.Є. Брижніченко. Випускники подарували ювіляру на пам'ять фотоальбом, в якому відображений літопис життя М.Г. Купрікова в училищі.

Директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Донецькій області Е. В. Гончаров зазначив відмінну роботу в 2018-2019 навчальному році всього педагогічного колективу і нагородив грамотами адміністрацію училища і педпрацівників: Надію Шаповалову, Ольгу Новікову, Ірину Роянову, Лідію Крамаренко, Наталію Білик, Вікторію Мошаніну, Ольгу Костюченко, Катерину Нестюркіну, Ларису Кучму.

Почесні гості та директор училища вручили дипломи кваліфікованих робітників, молодших спеціалістів та свідоцтва про здобуття повної середньої освіти випускникам 2019 року. Кожен з них привітав молодь з закінченням навчання та побажав подальших успіхів у житті.

Цей день став святковим не тільки для наших випускників. Разом з ними раділи й хвилювалися їхні рідні. Від  імені батьків випускників привітала Кулієва Яна Олександрівна.

Й звичайно раділи за своїх учнів, проводжаючи їх в дорогу самостійного життя ті, хто розкрив перед ними таємниці професії, хто переживав за них не менше, ніж батьки, хто радів їхнім успіхам і засмучувався через невдачі. Це – майстри виробничого навчання та викладачі. Від щирого серця вони побажали своїм вихованцям щасливої дороги у майбутнє.

Випускники, в свою чергу, виказали слова подяки всьому колективу Краматорського ВПУ, трудовому колективу ПрАТ «НКМЗ», батькам і своїм наставникам. Вони пообіцяли в житті керуватися їхніми уроками людяності й справедливості, з гордістю нести звання випускника Краматорського вищого професійного училища.

Урочистий захід супроводжувався номерами художньої самодіяльності, підготовленими учнями та педпрацівниками училища та бурними аплодисментами всіх присутніх.

 Дороги випускники! Є в народі прислів’я, що і велика дорога починається з першого кроку. Нехай же ваш перший крок буде вдалим і щасливим! Хай береже вас Бог, молитва матері та добра батьківська порада!

 

Молодь змінить світ на краще

У червні цього року Управлінням сім`ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації був проведений обласний конкурс «Молода людина року - 2019», присвячений Дню молоді.

Мета конкурсу – підтримка найбільш активних молодих людей за вагомий внесок в політичне, культурне, соціальне, студентське життя суспільства; стимулювання позитивних зрушень в молодіжному середовищі.

27. 06.2019 року в місті Слов`янськ відбувся урочистий захід, під час якого були визначені найкращі молоді спеціалісти у 19 номінаціях.

Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць привітав та нагородив номінантів конкурсу дипломами облдержадміністрації. На урочистому нагородженні також була присутня начальник управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації Золкіна Л.І. та інші представники Донецької ОДА.

Соціальний педагог Краматорського вищого професійного училища Анастасія Слободенюк, яка працює в навчальному закладі з вересня 2018 року прийняла участь у конкурсі та отримала  диплом лауреата в номінації «Молодий працівник соціальної сфери року».

За час роботи в училищі Анастасія Дмитрівна проявила себе як старанна, активна, відповідальна, доброзичлива та чуйна людина. Вона враховує в своїй роботі інтереси учнів, показує відмінні соціально-психолого-педагогічні вміння роботи з підлітками.

За 2018-2019 навчальний рік Анастасія закінчила он-лайн курси за темами: «Психологія стресу та способи боротьби з ними», «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», «Сексуальна освіта». Також вона пройшла освітній тренінг «Базові навички медіатора/медіаторки» та стала учасником Форуму служб порозуміння закладів освіти та тренінгу з тренерської майстерності медіаторів і медіаторок, який проходив у м. Київ. В травні 2019 року взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти», виступивши з доповіддю «Соціально-психологічний супровід учнів пільгової категорії». На цю ж тему в 2019 році опублікувала статтю в збірнику наукових праць за матеріалами даної конференції «Наукові студії».

Колектив Краматорського вищого професійного училища вітає Слободенюк А.Д. з успішним результатом в обласному конкурсі «Молода людина року - 2019» і бажає їй подальших успіхів та натхнення в роботі.

Миру – мир!

З метою профілактики насильства та булінгу серед учнівської молоді, згідно плану МОН на 2019 рік та подальшого розвитку Служби порозуміння «Компроміс», що створена в Краматорському ВПУ, в рамках проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації», соціальним педагогом Слободенюк А.Д. разом з учнями, що взяли участь у Форумі Служб порозуміння закладів освіти, було проведено навчання другої хвилі медіаторів та медіаторок.

Протягом чотирьох днів з 14.05.2019 року по 17.05.2019 року учасники тренінгу отримали теоретичну базу з конфліктології, ознайомились з поняттям «насильство, булінг та їх види», вивчили основні засади миробудування, опрацювали основні навички «відновних практик» та змогли на практиці розібрати конфліктні ситуації, провести тренувальні медіації, відпрацювати навички техніки «Коло».

Ігровий формат проведення дав змогу більш розкритися кожному учню, який взяв участь у навчанні. Підлітки працювали групами, презентували свої виконані завдання. Кожен учень зрозумів важливість формування безпечного середовища, свою роль у миробудуванні та вирішенні конфліктів мирним шляхом, опанував принципи ненасильницької поведінки, механізм діяльності Служби порозуміння.

Всі учні, що пройшли тренінг «Базові навички медіатора/медіаторки» з ентузіазмом та новими ідеями, щодо розвитку нашої Служби «Компроміс» завзято взялись розбудовувати мир!

Діти – це наше майбутнє!

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі. Це свято дитинства, захисту життя, здоров'я і прав дітей. По всій Україні організовуються цікаві дитячі заходи, мета яких – привернути увагу до проблем дітей. Кожна дитина має право зростати здоровою і сильною, бути освіченою і захищеною. В цей день проводиться велика кількість благодійних акцій на підтримку дітей, які потребують допомоги: дітей-сиріт, діток з обмеженими можливостями, дітей з неблагополучних сімей. Це шанс допомогти їм знайти щасливе дитинство.

Учні Краматорського вищого професійного училища разом із соціальним педагогом Слободенюк А.Д. не залишилися осторонь і також долучились до добрих справ, відвідавши вихованців Краматорського навчально-реабілітаційного центру «Гайок». До дня захисту дітей діточки центру приготували святковий виступ, на якому також були присутні почесні гості: генеральний директор ПрАТ НКМЗ Геннадій Сергійович Суков, депутати Краматорської міської ради Надія Євгенівна Титова та Євген Геннадійович Коробкін. Всі присутні охоче дивились виступ малюків, які подарували веселий настрій та позитивні емоції.

Після святкового концерту підлітки із задоволенням поспілкувались та пограли з дітьми, подарувавши їм не лише подарунки: настільні та розвиваючі ігри, мозаїки, пісочні набори та фрукти, а й своє тепло, щирість та турботу, бо що може бути кращим, ніж проводити час з дитиною і бачити її щасливу посмішку.

Як говорив відомий поет, драматург Оскар Уальд «Найкращий спосіб зробити дитину хорошою - це зробити її щасливою». То ж не будьмо байдужими та даруймо дітям радість не лише у свята!

Здоров'ю скажемо «так!», хворобам - «ні!».

«Здоров'я — це цінний скарб, про який треба піклуватися щодня. 

Немає найнещаснішої людини, ніж та, яка втратила здоров'я. 

Жити — це означає рухатись.

      17 травня  2019 року Краматорське ВПУ святкувало Всеукраїнський Олімпійський день, який присвячений участі національної збірної команди України у II Європейських іграх 2019 року, що пройдуть у столиці Республіки Білорусь - Мінську.

З вересня 2016 року колектив Краматорського ВПУ був залучений до проекту, реалізованого Данського радою з питань біженців в Україні в партнерстві з Маріупольською спілкою молоді. У 2018 році в рамках програми за участю студентської молоді нашого училища втілено міні-проект: обладнано тренажерами спортивну кімнату училища. У 2019 році – встановлено тренажерну площадку на спортивному майданчику училища, відкриття якої було приурочено до Олімпійського дня в училищі.

З цієї нагоди на заході були присутні гості: Черняєва Марія – представник Данської ради у справах біженців  Данської групи з розмінування та Мішакова  Надія – представник Маріупольської спілки молоді, соціальний педагог молодіжного центру.

Всіх присутніх привітав директор Краматорського ВПУ Михайло Григорович Купріков, який побажав всім здоров’я та привітав збірну футбольну команду нашого училища з перемогою в змаганнях Донецької області серед закладів професійно-технічної освіти. Також Михайло Григорович від усього колективу училища подякував гостям за тісну співпрацю з нашим закладом та небайдуже ставлення до всієї молоді Донеччини.

Після урочистої частини був проведений спортивний захід з різними конкурсами, в якому взяли участь всі групи, що знаходились на теоретичному навчанні. Кожна група отримала перемогу в одному із спортивних видів змагання. 

     Колектив Краматорського ВПУ разом із учнями продовжує пропагадувати здоровий спосіб життя, бо «Здоровим бути - модно, стильно та красиво!»

Пам`ятаємо. Перемагаємо.

«Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам'ять нетлінна про героїв війни»

Щороку 8-9 травня Україна відзначає День пам`яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

День перемоги над нацизмом - це прояв патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися за наше майбутнє. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних утрат вони змогли захистити свій дім і Батьківщину.

            8 травня 2019 року колектив Краматорського вищого професійного училища разом із відділом художньої самодіяльності КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» провів урочистий захід «Пам'ять сивини». На захід були запрошені ветерани Другої світової війни: Хорошайло Феді Іванович - випускник нашого училища першого дострокового випуску 1941 року, полковник у відставці, учасник бойових дій Оленіна Олександра Олександрівна - старший лейтенант медичної служби, колишня співробітниця ПТУ № 14; Нікітіна Віра Григорівна - в'язень війни, колишня співробітниця училища; командир третього відділення охорони взводу охорони Краматорського військового комісаріату Гришин Сергій Анатолійович; заступник генерального директора з персоналу і режиму ПрАТ «НКМЗ» Брижніченко Володимир Євгенович та начальник відділу кадрів і режиму ПрАТ «НКМЗ» Цельнік Володимир Васильович.

            Першим всіх присутніх привітав депутат міської ради, директор Краматорського ВПУ Купріков Михайло Григорович та вшанував пам`ять тих, хто захищав нашу країну в роки Другої світової війни, ветеранів Афганістану та ветеранів ООС і висловив подяку від усіх присутніх за мужність та героїзм. Із вшанувальним словом великих подвигів нашого народу виступив Брижніченко Володимир Євгенович.

            В цей день ми всі віддали свою шану тим, хто захищав нас ціною свого життя та продовжує захищати цілісність нашої держави. Як педагогів, так і учнів до глибини серця розчулив виступ Хорошайла Федора Івановича. Він з великою скорботою та переживаннями згадував своїх товаришів та події, що відбувалися в 1941-1945 роках.

            Активну участь колектив та учні Краматорського ВПУ взяли в урочистому мітингу «Рокам ніколи пам’яті не стерти», який пройшов у Сквері Героїв, та покладанні квітів біля Вічного вогню на честь 74 річниці закінчення Другої світової війни. Також вокальний ансамбль Краматорського ВПУ «Світанок» виступив на святковому концерті «Пам’ятай та живи», що відбувся на площі Миру.

Жива пам’ять про ті події і так мало літ минуло з того часу, як наші діди та прадіди зробили великий подвиг – вибороли мир на нашій землі, а вже нове лихо настигло нас…

«Ми не тільки не хочемо війни, а просимо Бога зробити так, щоб вона нарешті закінчилася. Ми віримо в це!»

Вічна пам’ять та низький уклін тим, хто захищав і захищає наше мирне сьогодення!

Додаткова інформація