Всі новини

«Над Чорнобилем лунає дзвін…»

                Нам поле люте миром перебути,

                Нам поховати зло в бетон і бронь,

                І не забути, доки світ і люди,

                Синів землі, що відвели вогонь 

            За днями дні – минули повільно 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

            До знаменної дати в навчальних групах Краматорського вищого професійного училища пройшла он-лайн година пам’яті «Над Чорнобилем лунає дзвін…», а художній колектив училища присвятив героям Чорнобиля творчу програму.

   Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.

https://youtu.be/5xe7aI7TW-E

Сучасні інформаційно-комунікаційні технології в роботі соціального педагога у період дистанційного та змішаного навчання

У наш час інформаційні технології стали невід’ємною частиною сучасного світу. Для педагогічного колективу Краматорського вищого професійного училища (№14) головною необхідністю під час пандемії стало застосування інформативно-комунікативних технологій в освітньому процесі. У цих умовах революційних змін вимагає і підхід соціального педагога до організації роботи. За період дистанційного та змішаного навчання я у своїй роботі головну увагу приділяла таким напрямкам роботи як профілактика та діагностика.

В он-лайн формі було проведено ряд діагностичних опитувань:

1.      Серед здобувачів освіти:

-          Для визначення рівня обізнаності молоді у проблемі торгівлі людьми було проведено соціологічне опитування «Торгівля людьми»;

-          Соціально-педагогічне анкетування «Що я знаю про короно вірусну інфекцію»;

-          Моніторинг «Як я проводжу карантин?».

2.      Серед педагогічного колективу та батьківської громади:

-          «Вивчення стану впровадження дистанційного навчання» та «Проблемні питання і впровадження дистанційного навчання».

 Велика увага приділялась розвитку та роботі служби порозуміння Краматорського ВПУ (№14) «Компроміс». Медіатори/медіаторки взяли участь у вебінарі «Діяльність служб порозуміння закладів освіти в умовах дистанційного навчання в період COVID-19» для медіаторів та медіаторок координаторів служб порозуміння Національної медіаторської мережі ГО «Ла Страда-Україна». Під час участі у вебінарі учасники мали змогу ознайомитись з особливостями вирішення та механізмом розгляду конфліктів, організацією діяльності та інформаційно-профілактичною роботою служби порозуміння закладу освіти в умовах дистанційного навчання, обговорили основні напрямки роботи, були визначені головні функції медіаторів/медіаторок під час карантину та розглянуті шляхи, якими конфлікти можуть потрапити на розгляд  до Служби порозуміння. Корисну для роботи інформацію медіатори/медіаторки отримали на вебінарі «Протидія та реагування на випадки насильства в умовах дистанційного навчання COVID-19».

За час дистанційного та змішаного навчання мною були проведені он-лайн бесіди, обговорення, профілактично-просвітницькі вебінари:

-          За матеріалами он-лайн вебінару, який організувала Громадська спілка «А21 Україна», серед здобувачів освіти мною було проведено он-лайн урок «Живи вільно» з протидії торгівлі людьми, на якому підлітки були ознайомлені з формами експлуатації, методами вербування та рекомендаціями, яких слід дотримуватись за для уникнення потрапляння у різні форми експлуатації.                                                     

-          «Як реагувати на випадки насилля під час змішаного та дистанційного навчання. Куди звернутись по допомогу?»;

-          «Безпека молоді в Інтернеті»;

-          Організація проходження здобувачами освіти та педагогами проходження  он-лайн квесту «Працевлаштування закордоном» в рамках співпраці з громадською організацією «Егіда Запоріжжя» та проходження он-лайн тренінгу «Школа безпечної міграції».

Я взяла участь у вебінарах, які організовує обласний навчально-методичний центр психологічної служби:

-          «Прийомна родина в шкільному колективі»;

-          «Захист прав дитини: безпечний інтернет»;

-          «Причини виникнення та шляхи подолання суїцидальних тенденцій»;

-          «QR-коди в освітній діяльності»;

-          «Створення електронного кабінету практичного психолога та   соціального педагога закладу освіти»;

-          «Основні стратегії соціалізації особистості»;

-          «Шкільні служби порозуміння: алгоритм та досвід впровадження».

За період карантинних обмежень самоосвіта займала також одну з пріоритетних ролей. На освітніх платформах EdEraта Prometeus пройшла курси.

Таким чином можна зробити висновок, що ефективне та якісне виконання своєї роботи спеціалістами не може здійснюватися без використання засобів і можливостей, які надають комп’ютерні технології. Вони допомагають соціальному педагогу краще підготуватися до виконання своєї роботи. З їх допомогою ми маємо можливість отримувати найновішу інформацію та активно спілкуватися з усіма учасниками навчального процесу.

ПРОГРАМИ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КОНТРОЛЮВАТИ ПРОВЕДЕННЯ ЧАСУ ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ

Безумовно, постійно лізти в особистісний простір дитини  не найкраща ідея. Але як тільки підліток починає користуватися інтернетом, необхідно проконтролювати, скільки часу він проводить у віртуальному світі, які сайти відвідує, з ким спілкується. Чи немає чого підозрілого? Поспостерігати слід і тоді, коли відбуваються  явні зміни в поведінці: не властива замкнутість, агресивність, заляканість, надмірна обережність. На жаль, не всі діти на всі 100% довіряють батькам. Не всі своєчасно діляться з ними своїми проблемами, тому відтягують висвітлення проблеми на «потім». Візьміть собі в помічники програми, які можна встановити на домашній комп'ютер:

            «Adult Blocker»  не програма, а розширення в браузері «Google Chrome». Цей плагін допомагає заблокувати сайти потенційно небезпечного змісту: сайти порнографічної спрямованості, форуми, сайти, які реагують на «блок-слова». До «блок-слів» можуть належати: «зброя», «самогубство», «вбивство», «наркотики» і т.п. Від небезпечного контенту ваша дитина застрахована!

«Child Web Guardian Pro»  ця програма виконує той самий набір функцій, що і попередня, але тут є ще одна корисна функція ‒ контроль часу. Батьки можуть встановити ліміт, наприклад, 2 години на день. Після чого комп'ютер вимкнеться. Можна обирати різні варіанти стандартного графіка, який пропонується програмою, а можна встановити вручну.

«Kids Control 1.6» у цій програмі об'єднані функції обмеження перебування в інтернеті за часом, а також блокування сайтів із забороненим контентом. Примітним в «Kids Control 1.6» є те, що можна контролювати гаджети дітей. Наприклад, встановлювати контроль на планшет або смартфон.

«Кібер Мама»  програма для встановлення графіку роботи за комп'ютером. Дисципліна  фундамент усвідомленості. Якщо у дитини є чіткий графік життя, в якому вона навчається, розвивається, приділяє час спорту та хобі, то навряд чи вона буде занадто довго сидіти в інтернеті. За допомогою програми «Кібер Мама» ви зможете встановити графік роботи за комп'ютером, і підліток буде витрачати певну кількість часу в мережі для підготовки до навчання.

 Інтернет  це, безумовно, чудовий винахід суспільства, адже дозволяє людям зробити життя комфортнішим, надаючи можливості для постійного розвитку, особистісного зростання, освіти. Але головне дозовано і вибірково споживати інформацію.

Поради підліткам

Поради підліткам у тяжких ситуаціях

Іноді бувають ситуації, коли здається, що все в житті погано, що не щастить, ніхто не розуміє, що я нікому не потрібен ні вдома, ні в школі ...

Насамперед зупини потік похмурих думок фразою:

"Я можу розірвати це замкнене коло!" і посміхнися!

• Пам'ятай, безвихідних ситуацій не буває!

Просто ти поки не бачиш вихід. Прояви гнучкість, помрій, як би ти хотів змінити ситуацію. Постарайся краще і чіткіше уявити собі те життя, яким ти хотів би жити. Спробуй відповісти на питання: що потрібно зробити, щоб життя змінилося?

 • Пам'ятай, ти не один в цьому світі.

Якщо ти не бачиш виходу із ситуації сам, звернися зі своїми сумнівами до тієї людини, якій довіряєш. Здорово, якщо це твої батьки, але це може бути і друг чи подруга, родич або вчитель, психолог і соціальний педагог.

• Пам'ятай, що кожній людині дані природою дуже багато талантів.

Спробуй відкрити їх в собі. Пам'ятай, що дуже багато чому можеш навчитися, якщо захочеш! Звернись до психолога, він може допомогти тобі в цьому.

«Якщо ти потрапив у важку ситуацію»

Порада № 1. Якщо ти потрапив у важку ситуацію, не впадай у паніку чи депресію. Постарайся проаналізувати своє становище з максимальною чіткістю.

Порада  №2. Визнач, хто створив скрутну ситуацію. Якщо ти сам, значить, візьми відповідальність на себе.

Порада  №3. Подумай, з ким ти міг би відверто поговорити про своє становище.

Порада  №4. Не залишайся зі своїм болем один на один. Брехня - це ще одна проблема для тебе.

Порада  №5. Зі своєю таємницею звертайся обережно. Не перекладай її на плечі свого друга, який реально не може тобі допомогти, але буде дуже сильно переживати за тебе. Тобі від цього не буде легше.

Порада  №6. Постарайся звернутися до дорослої людини, у якої життєвий досвід більше твого і який може допомогти тобі реально. Це можуть бути родичі або батьки.

Порада  №7. Переступи через свій страх перед батьківським гнівом. Ти його заслужив, і з цим нічого не поробиш. Гроза проходить, і знову сяє сонце.

Порада №8. Вір, що ти зможеш виправити становище, головне - нічого не бійся. Страх - це не твій супутник і друг. Нехай страх дружить з одинаками! А ти не один! Якщо ти попросив допомоги, тобі завжди допоможуть

 

розробила

Аблашимова П.І.

Додаткова інформація