Всі новини

День Студента - 2023

17 листопадаКраматорське вище професійне училище і вся наша країна відзначає свято – Міжнародний День студента.

Студентські роки – найщасливіші в житті кожної людини. В них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі.

17 листопада 1939 р. німецькі військові заарештували і розстріляли лідерів чеського союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенхаузе. На засіданні Міжнародної студентської ради, що проходило у Лондоні в 1941 році, на честь загиблих у тих подіях заснували Міжнародний день студента, який з тих пір відзначають 17 листопада. У нашій країні це свято було встановлено Указом Президента Леоніда Кучми ще в 1999 році «на підтримку ініціативи студентської молоді України».

          Колектив Краматорського ВПУ  взяв участь у марафоні відео - привітань «Student`s  life», організованого КЗ «Палац молоді «Юність» до Міжнародного дня студента, і представив свою роботу «Мученики науки», створену здобувачами освіти та педагогічними працівниками.

На честь цього свята у Краматорському ВПУ пройшов розважальний захід, який організувала і провела майстер виробничого навчання Ганна Мягка.

Під час заходу усі учасники згадали, що День студента символізує молодість, кохання, кращі роки юності. Учні у виді презентації згадали училище, майстерні, класи, побачили себе на фотографіях, розповідали вірші, гуморески, загадки, співали пісні. Завідувачка бібліотеки Ліана Голова ознайомила сучасних студентів з традиціями та прикметами студентства різних часів та різних країн, своїми спогадами про студентські роки поділилися педагогічні працівники різних поколінь.

Команда училища «Незламні» під керівництвом викладача історії Карини Козакової взяла участь у конкурсній онлайн програмі до Міжнародного Дня студента «Повір у нас, Україно! Ми зробимо тебе найкращою!». Не легко проходити змагання, коли не бачиш своїх суперників, не бачиш їх очі, емоції, але всі команди не розгубилися: підтримували один одного, проявляли толерантність, кмітливість, гумор, винахідливість.

Студентська пора – найкращій час у житті людини, яка робить свої перші самостійні кроки. Це роки, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості, неповторні миті становлення особистості.

Колектив Краматорського ВПУ вітає всіх студентів зі святом! Бажає всім щастя, здоров’я, творчого натхнення, оптимізму, гарного настрою і успіхів у навчанні. Нехай у Ваших серцях назавжди збережеться романтика студентських літ!

                               Майстер виробничого навчання 

                               та класний керівник  Ганна Мягка

День Соборності - 2023

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну, незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного та довготривалого процесу її формування.

День Соборності — це українське свято, яке відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в одну суверенну державу.

У такий важкий час для кожного українця любов, підтримка та єднання є рушійною силою у боротьбі проти невігластва, жорстокості та війни. Обігрій, надихни, захисти кожного українця. Майбутнє України в наших руках. З Днем Соборності України!

Донецька область, м. Краматорськ;

Краматорське вище професійне училище (№14)

гр. ВПП 21-9 КОПИЦЯ Ганна;

#Україна_це_ми, #УДЦНПВ #ОЦТК

День Соборності

Краматорське вище професійне училище долучилося до обласного етапу фотовиставки до Дня Соборності України: «Україна – це ми!»

          День Соборності України - це свято об'єднання українських земель в межах однієї держави, споконвічна мрія, за яку боролись українці протягом всієї історії нашої держави. Воно є сакральним святом для кожного українця!

Кожного року, 22 січня колектив Краматорського вищого професійного училища відзначає його з особливими почуттями, оскільки воно є відображенням єдності наших душ, думок  та дій, спрямованих на створення процвітаючого майбуття України.

Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. Щиро вітаємо усіх українців зі святом! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу. 

  Від Заходу до Сходу

 Лунає наша слава. 

 Не роз'єднать народу - 

 Ми вільная Держава! 

 Ми з вірою у серці. 

 Ніхто не наодинці.

 Від Заходу до Сходу, 

 Бо ми ж всі - УКРАЇНЦІ!  

 Тримаймося разом. 

 ми-сила, ми-єдність!   

 І ворогу нас нездолать. 

 У поглядах наших відвага і чесність.

 За волю й свободу спроможні стоять!

 

 Донецька область, м. Краматорськ;

 Краматорське вище професійне училище;

#Україна_це_ми, #УДЦНПВ #ОЦТК

«Над Чорнобилем лунає дзвін…»

                Нам поле люте миром перебути,

                Нам поховати зло в бетон і бронь,

                І не забути, доки світ і люди,

                Синів землі, що відвели вогонь 

            За днями дні – минули повільно 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

            До знаменної дати в навчальних групах Краматорського вищого професійного училища пройшла он-лайн година пам’яті «Над Чорнобилем лунає дзвін…», а художній колектив училища присвятив героям Чорнобиля творчу програму.

   Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.

https://youtu.be/5xe7aI7TW-E

Сучасні інформаційно-комунікаційні технології в роботі соціального педагога у період дистанційного та змішаного навчання

У наш час інформаційні технології стали невід’ємною частиною сучасного світу. Для педагогічного колективу Краматорського вищого професійного училища (№14) головною необхідністю під час пандемії стало застосування інформативно-комунікативних технологій в освітньому процесі. У цих умовах революційних змін вимагає і підхід соціального педагога до організації роботи. За період дистанційного та змішаного навчання я у своїй роботі головну увагу приділяла таким напрямкам роботи як профілактика та діагностика.

В он-лайн формі було проведено ряд діагностичних опитувань:

1.      Серед здобувачів освіти:

-          Для визначення рівня обізнаності молоді у проблемі торгівлі людьми було проведено соціологічне опитування «Торгівля людьми»;

-          Соціально-педагогічне анкетування «Що я знаю про короно вірусну інфекцію»;

-          Моніторинг «Як я проводжу карантин?».

2.      Серед педагогічного колективу та батьківської громади:

-          «Вивчення стану впровадження дистанційного навчання» та «Проблемні питання і впровадження дистанційного навчання».

 Велика увага приділялась розвитку та роботі служби порозуміння Краматорського ВПУ (№14) «Компроміс». Медіатори/медіаторки взяли участь у вебінарі «Діяльність служб порозуміння закладів освіти в умовах дистанційного навчання в період COVID-19» для медіаторів та медіаторок координаторів служб порозуміння Національної медіаторської мережі ГО «Ла Страда-Україна». Під час участі у вебінарі учасники мали змогу ознайомитись з особливостями вирішення та механізмом розгляду конфліктів, організацією діяльності та інформаційно-профілактичною роботою служби порозуміння закладу освіти в умовах дистанційного навчання, обговорили основні напрямки роботи, були визначені головні функції медіаторів/медіаторок під час карантину та розглянуті шляхи, якими конфлікти можуть потрапити на розгляд  до Служби порозуміння. Корисну для роботи інформацію медіатори/медіаторки отримали на вебінарі «Протидія та реагування на випадки насильства в умовах дистанційного навчання COVID-19».

За час дистанційного та змішаного навчання мною були проведені он-лайн бесіди, обговорення, профілактично-просвітницькі вебінари:

-          За матеріалами он-лайн вебінару, який організувала Громадська спілка «А21 Україна», серед здобувачів освіти мною було проведено он-лайн урок «Живи вільно» з протидії торгівлі людьми, на якому підлітки були ознайомлені з формами експлуатації, методами вербування та рекомендаціями, яких слід дотримуватись за для уникнення потрапляння у різні форми експлуатації.                                                     

-          «Як реагувати на випадки насилля під час змішаного та дистанційного навчання. Куди звернутись по допомогу?»;

-          «Безпека молоді в Інтернеті»;

-          Організація проходження здобувачами освіти та педагогами проходження  он-лайн квесту «Працевлаштування закордоном» в рамках співпраці з громадською організацією «Егіда Запоріжжя» та проходження он-лайн тренінгу «Школа безпечної міграції».

Я взяла участь у вебінарах, які організовує обласний навчально-методичний центр психологічної служби:

-          «Прийомна родина в шкільному колективі»;

-          «Захист прав дитини: безпечний інтернет»;

-          «Причини виникнення та шляхи подолання суїцидальних тенденцій»;

-          «QR-коди в освітній діяльності»;

-          «Створення електронного кабінету практичного психолога та   соціального педагога закладу освіти»;

-          «Основні стратегії соціалізації особистості»;

-          «Шкільні служби порозуміння: алгоритм та досвід впровадження».

За період карантинних обмежень самоосвіта займала також одну з пріоритетних ролей. На освітніх платформах EdEraта Prometeus пройшла курси.

Таким чином можна зробити висновок, що ефективне та якісне виконання своєї роботи спеціалістами не може здійснюватися без використання засобів і можливостей, які надають комп’ютерні технології. Вони допомагають соціальному педагогу краще підготуватися до виконання своєї роботи. З їх допомогою ми маємо можливість отримувати найновішу інформацію та активно спілкуватися з усіма учасниками навчального процесу.

ПРОГРАМИ ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КОНТРОЛЮВАТИ ПРОВЕДЕННЯ ЧАСУ ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ

Безумовно, постійно лізти в особистісний простір дитини  не найкраща ідея. Але як тільки підліток починає користуватися інтернетом, необхідно проконтролювати, скільки часу він проводить у віртуальному світі, які сайти відвідує, з ким спілкується. Чи немає чого підозрілого? Поспостерігати слід і тоді, коли відбуваються  явні зміни в поведінці: не властива замкнутість, агресивність, заляканість, надмірна обережність. На жаль, не всі діти на всі 100% довіряють батькам. Не всі своєчасно діляться з ними своїми проблемами, тому відтягують висвітлення проблеми на «потім». Візьміть собі в помічники програми, які можна встановити на домашній комп'ютер:

            «Adult Blocker»  не програма, а розширення в браузері «Google Chrome». Цей плагін допомагає заблокувати сайти потенційно небезпечного змісту: сайти порнографічної спрямованості, форуми, сайти, які реагують на «блок-слова». До «блок-слів» можуть належати: «зброя», «самогубство», «вбивство», «наркотики» і т.п. Від небезпечного контенту ваша дитина застрахована!

«Child Web Guardian Pro»  ця програма виконує той самий набір функцій, що і попередня, але тут є ще одна корисна функція ‒ контроль часу. Батьки можуть встановити ліміт, наприклад, 2 години на день. Після чого комп'ютер вимкнеться. Можна обирати різні варіанти стандартного графіка, який пропонується програмою, а можна встановити вручну.

«Kids Control 1.6» у цій програмі об'єднані функції обмеження перебування в інтернеті за часом, а також блокування сайтів із забороненим контентом. Примітним в «Kids Control 1.6» є те, що можна контролювати гаджети дітей. Наприклад, встановлювати контроль на планшет або смартфон.

«Кібер Мама»  програма для встановлення графіку роботи за комп'ютером. Дисципліна  фундамент усвідомленості. Якщо у дитини є чіткий графік життя, в якому вона навчається, розвивається, приділяє час спорту та хобі, то навряд чи вона буде занадто довго сидіти в інтернеті. За допомогою програми «Кібер Мама» ви зможете встановити графік роботи за комп'ютером, і підліток буде витрачати певну кількість часу в мережі для підготовки до навчання.

 Інтернет  це, безумовно, чудовий винахід суспільства, адже дозволяє людям зробити життя комфортнішим, надаючи можливості для постійного розвитку, особистісного зростання, освіти. Але головне дозовано і вибірково споживати інформацію.

Додаткова інформація