Всі новини

Афганістан – біль душі і пам'ять серця

        Афганська війна 1979 – 1989 років, що тривала більше дев’яти років, за своїми масштабами займає скромне місце в ланцюзі військових конфліктів. Але за безглуздістю втрат, моральної шкоди та політичних наслідків рівних їй немає. І  якою б Афганська війна не була – це частина нашої історії. І наша задача сьогодні, щоб вивчаючи історію своєї держави, ми не повторювати помилок минулого.

        13 лютого 2020 року колективКраматорського вищого професійногоучилища (№14) зібрався, щоб вшанувати тих, хто в далеких вісімдесятих роках минулого століття воював в Афганістані.

        Кожна область України відправляла своїх синів на афганську землю. До складу 40-ої армії, що визначала кістяк обмеженого контингенту, з яких 25%  були українці. Із Краматорська в афганській війні приймали участь 430 молодих хлопців, 42 юнака – випускники нашого училища. За час бойових дій в Афганістані вбито і померло від ран і хвороб 16  краматорців, серед них - наші випускники  Володимир Бухта, Олег Ляшевич, Володимир Цимбал.

        Ми вклоняємось тим, хто прийшов з цієї війни живим, хоча і з пораненою душею та вшановуємо пам’ять тих, хто загинув на афганській  землі.

        В музейній кімнаті історії училища є експозиція,  присвячена подіям 1979-1989 років, біля якої був проведений урок мужності в навчальних групах  «Повернися живим» з покладанням квітів до пам`ятника випускникам училища, загиблим в Афганістані.

Колектив Краматорського вищого професійного училища (№14) пам’ятає та  поважає своїх героїв. 14 лютого учні та педагогічний колектив взяли участь у мітингу, присвяченому  31-й річниці виводу військ з Афганістану, який відбулася біля пам’ятника загиблих в Афганістані краматорців. На честь всіх шістнадцяти воїнів наші учні запалили лампадки біля підніжжя постаменту.

Для нас війна в Афганістані – це історія, яку повинна знати кожна, поважаюча  себе людина, тому що це історія нашої країни, наших рідних, знайомих. А для опаленого вогнем покоління ця війна залишиться у душах на завжди.

                                                         Бібліотекар Тетяна Філімоненко

І Всеукраїнському форумі «Соціально-психологічні та правові аспекти протидії насиллю в освітніх закладах»

11 лютого 2020 року соціальний педагог Краматорського вищого професійного училища (№14) Анастасія Слободенюк  прийняла участь у          І Всеукраїнському форумі «Соціально-психологічні та правові аспекти протидії насиллю в освітніх закладах», який проходив на базі Вищого навчального приватного закладу «Дніпровський гуманітарний університет».

Соціальний педагог поділилась досвідом роботи по даному питанню та висвітлила комплекс заходів, які впроваджуються в роботу в Краматорському ВПУ (№14) для подолання негативних явищ серед здобувачів освіти і виступила з доповіддю «Впровадження медіації та розвиток Служби порозуміння з метою попередження насилля в освітньому просторі». Також взяла участь у воркшопі «Перервати коло насилля: шляхи та можливості», який проводила спеціаліст із супроводу та трансформації конфліктів, Інженер Порозуміння та діючий член Української спілки психотерапевтів Єхалова Людмила.

            В ході проведення заходу піднімались такі важливі питання, як сучасні правові методи та актуальні медичні питання протидії насиллю; створення системи, що сприяє безпечному освітньому середовищу; вплив стосунків підлітків з батьками на прояв насильства; робота Національних гарячих ліній та інші актуальні проблеми, які впливають на виникнення насильницької поведінки в учнівському колективі.

Головною метою Форуму було привернути увагу до існування проблеми насильства, бо, нажаль, воно існує у всіх соціальних групах, з ним стикаються в усіх сферах життя. Кожен повинен усвідомлювати, що не можна мовчати й миритися з ним тому, що воно завжди йде по колу і за видимим примиренням зростає нова хвиля.

22 січня Україна святкує День Соборності.

22 січня Україна святкує День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року та було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

Педагогічний та учнівський колектив Краматорського вищого професійного училища разом з усією країною відзначив День Соборності України та взяв участь у різноманітних патріотичних заходах нашого міста та області.

Саме з нагоди цієї знаменної дати в нашому навчальному закладі було проведено низку заходів інформаційного, просвітницького та виховного змісту.

Мета цих заходів полягала у тому, що ми повинні пам’ятати: лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

22.01.20р. з метою виховання в молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей в училищі було проведено тематичну лінійку до Дня Соборності України «Свято Єднання», де було наголошено, що виховання патріотизму сьогодні, як ніколи, актуально не тільки для системи професійно-технічної освіти, а й для держави в цілому, зазначивши, що Україна починається з кожного з нас. І тільки виховуючи молодь, що поважає свою землю, свою історію, ми зможемо сподіватися на світле майбутнє.

 

23.01.20р. здобувачі освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) взяли активну участь в обласних та училищних заходах та здобули почесне ІІ місце в інтерактивній грі серед учнів ЗПТО м. Краматорськ, яка відбулась в нашому училищі. Організаторами гри став комунальний заклад «Донецький Палац молоді і спорту «Юність». На заході були присутні офіцери Об’єднаного  Центру цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Міністерства оборони України.

Цього ж дня наша команда «Джерело» посіла ІІІ місце в інтелектуальній грі «Моя Україна», яку Донецький обласний дитячо-молодіжний центр організував з метою утвердження в свідомості і почуттях молоді патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області було організовано відкритий вебінар на тему «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє». Викладач історії Козакова К.М. виступила з доповіддю «Майбутнє нашої держави в руках підростаючого молодого покоління» і поділилася досвідом своєї роботи і роботи всього колективу в цьому напрямку.

Колектив Краматорського вищого професійного училища постійною працює у патріотичному напрямку виховання підростаючого покоління, тому й надалі залишається згуртованою дружньою командою професіоналів, щоденна праця та навчання яких робить нашу країну по-справжньому сильною, єдиною та неподільною.

Відзначаючи День Соборності України, ми повинні знову й знову враховувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності держави.     Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й суверенітету зміцнюють нашу віру в спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити гідне життя кожному громадянину України!

Розвесела коляда-2020

З Різдвом Христовим, друзі милі!

Нехай омріяне здійсниться,

Щоб Новий рік зустріти в мирі,

З любов'ю й радістю у серці.

Щоб негаразди оминали,

Натхненням повнилися мрії,

Щоб в душах ваших не згасали

Кохання, Віра та Надія

15 січня 2020 року у Палаці культури і техніки  «НКМЗ» відбувся обласний фестиваль Різдвяних традицій «Різдвяне диво», організований КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» під керівництвом департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, в якому здобувачі освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) приймають активну учать з моменту започаткування. Метою заходу є збереження і розвиток різдвяних традицій українського народу, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

Детальніше...

Пісня – душа українського народу

Українська пісня — це геніальна поетична біографія українського народу, його  душа. З усіх потреб потреба. Лише пісня в серці ширить межі неба. На крилах сонце сяйво їй лишає. Чим глибша пісня, тим ясніша душа. Українці дуже багаті, може, найбагатші поміж усіма слов'янами, різнобарвними піснями. Вони не мудрують, складаючи свої пісні - у них пісні виростають самі, як квіти на полях зелених, і їх така кількість, якою не може похвалитися жоден народ у світі.

 

Детальніше...

Зустріч з Послом Японії

            Учні Краматорського вищого професійного училища (№14) приймають активну участь з 2018 року у проекті Громадської організації «Ла Страда - Україна» зі створення служб порозуміння у навчальних закладах, які займаються медіацією за принципом «рівний-рівному». Головна мета створення служб порозуміння в закладах освіти – поширити серед учнів поняття «медіація», «булінг», «подолання конфліктів» та вдосконалити їх навички у вирішенні спірних питань, конфліктів, непорозумінь мирним шляхом.

           

Детальніше...

Додаткова інформація