Всі новини

Центр матеріалообробних технологій у Краматорському ВПУ

19 грудня 2019 року у Краматорському вищому професійному училищі відкрито навчально-практичний центр матеріалообробних технологій з професії «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник», якому дали гучну назву «Перспектива». На урочистому відкритті були присутні представники виконавчої владим. Краматорська, департаменту освіти і науки, Краматорського міського центру зайнятості, роботодавці.

За 79 років існування закладу відкривалася підготовка за новими професіями, будувалися нові навчальні приміщення, зміцнювалася навчально-виробнича база, випущено понад 28 тисяч молодих кваліфікованих робітників. Тож зараз педагогічному та учнівському колективам є чим пишатися.

Начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Денис Глазков зазначив, що відкриття центру дозволить поліпшити якість вмінь випускників, проводити перепідготовку та стажування майстрів виробничого навчання, викладачів та незайнятого населення. Також він відзначив наполегливу організаційну роботу адміністрації та колективу закладу з відкриття центру.

Едуард Гончаров, директор Навчально – методичного центру ПТО у Донецькій області, підкреслив, що ще одним завданням Центру є організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, засідань методичних секцій, майстер-класів та інших заходів з питань впровадження новітніх технологій у процес підготовки робітничих кадрів, здійснення обміну досвідом роботи, науково-технічною інформацією для педагогічних працівників та спеціалістів підприємств машинобудівної галузі регіону. Колектив училища має великий потенціал і справиться з цим завданням.

Металообробний напрямок один з важливіших для економіки країни і на ринку праці дуже потрібні робітники верстатних професій. Такі центри дозволяють налагодити ефективний зв’язок між підприємствами, виробниками та закладами освіти, що сприяє впровадженню технологічних інновацій у навчальний процес. Підприємство ПрАТ НКМЗ чекає на випускників училища. «Ви маєте перспективу для професійної реалізації і вам обов’язково все вдасться», – звернувся до присутньої молоді Володимир Цельник, начальник відділу кадрів і режиму базового підприємства.

Директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков наголосив: «Професійна освіта нині в пошані, адже попит на неї – в рази більший. Майбутні учні, працівники зацікавленні у навчанні, перенавчанні, підвищенні кваліфікації за новим, сучасним обладнанням, з яким працюють потенційні роботодавці області. Тож приємно, що увага центральних органів влади до закладів професійної освіти зростає.Загалом у центр, на закупівлю нового обладнання, інвестували майже 2 млн. 500 тис. гривень із державного бюджету. Відкриттю Центру передувало проведення комплексу робіт за рахунок коштів підприємства - замовника кадрів ПрАТ НКМЗ, що були направлені на підготовку приміщень, в яких встановлено вищезазначене обладнання, а саме: виконано опоряджувальні роботи; здійснено заміну вікон та вхідних дверей; реконструйована система опалення; замінено систему освітлення; змонтовано систему енергопостачання. Педагогічний колектив і учні Краматорського ВПУ висловлюють щиру подяку підприємству ПрАТ НКМЗ за технічну і матеріальну підтримку щодо проведення ремонтних робіт в майстернях училища, забезпечення комп’ютерами та мультимедійними комплексами кабінетів професійно-теоретичної підготовки».

Перерізання червоної стрічки стало символом нового професійного кроку у напрямку якісної та сучасної професійної освіти. Гостям та партнерам навчального закладу продемонстрували можливості нового устаткування, приладів, інструменту, які були закуплені для центру.

Як розповіла старший майстер Лідія Крамаренко, підготовка навчально-практичного центру тривала майже 7 місяців. Для навчальної майстерні було придбано 22 одиниці обладнання: токарних, шліфувальних, фрезерних, свердлильних, універсальних та спеціальних заточувальних верстатів, а також сучасні пристосування та комплекти інструментів, які дозволять опанувати всі види обробки на верстатах та підготувати високо кваліфікованого робітника за професією «Верстатник широкого профілю».

Майстер виробничого навчання Олександр Полупан розповів: «Обладнання дозволить більш точно виконувати роботу. На станках є комп’ютерні панелі, завдяки яким можна контролювати роботу обладнання та робити підрахунки. Сьогодні ми доклали зусиль, щоб відкрився цей навчально-практичний центр, який поєднує навчання і виробництво. Тобто наші діти можуть навчатися на сучасному обладнанні для того, щоб найти собі найкращу роботу в нашому місті, на базовому підприємстві ПрАТ НКМЗ».

Адміністрація, педагогічний колектив, учні Краматорського ВПУ висловлюють велику подяку Міністерству освіти і науки України за виділені кошти для відкриття такого необхідного, сучасного навчально-практичного центру, оновлення матеріально-технічної бази для підготовки висококваліфікованих робітників, затребуваних на сучасному ринку праці.

На щастя, на долю, на добро відкрилися двері Центру. Бажаємо педагогам і майбутнім слухачам креативу, творчості, розуміння, вміння переконувати та бути компромісними, зважати на усі вимоги сьогодення, розвитку професійній освіті, а Краматорському ВПУ – нових злетів та досягнень!

Фестиваль ім. Марії Примаченко

20 травня 2018 року в місті Краматорськ відбувся  Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко. Він зібрав талановитих та творчих людей з усієї Донецької області.

Краматорське вище професійне училище (№14) уже вдруге приймає участь у цьому святі творчості та натхнення. Можна спостерігати, що творчість колективу нашого училища з кожним роком все більше розвивається. Адже професіоналам завжди допомагає здобути успіху творчий підхід, а прекрасне завжди народжується в праці.

Краматорським ВПУ(№14) на виставці були представлені експонати та вироби з усіх професій, яким навчаються в училищі. Увагу глядачів привернули картини з металевої стружки, зварювальні конструкції та іграшки,  картини, виконані технікою «філігрань» та зі штучних нігтів, прикраси для волосся ручної роботи. І, в котре, особливою увагою всіх присутніх користувалися креативна металева писанка та чарівна металева птаха «Павич», майстерно вироблені учнями та майстрами виробничого навчання Краматорського ВПУ з професії «Електрозварник».

 Колектив Краматорського вищого професійного училища отримав від організаторів Фестивалю сертифікат учасника і ще раз підтвердив, що в нас є багато прекрасної молоді, в руках якої майбутнє, яка вливається в процес суспільного життя свого міста, країни, яка прагне щось творити, працювати і жити цікаво.

ЗОРЯНИЙ ВИПУСКНИЙ

30 червня 2017року в Краматорському вищому професійному училищі відбулося урочисте вручення дипломів та атестатів випускникам. Захід проходив в концертній залі міського Палацу культури «Будівельник».             

На святі були присутні почесні гості: начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти та науки Донецької облдержадміністрації Олександр Бережнов та представники адміністрації базового підприємства ПрАТ «НКМЗ».  

У 2017 році  училище випустило 264 учня (зимовий та літній випуски): 27 з них отримали дипломи з відзнакою, 175 - дипломи кваліфікованих робітників, 89 - дипломи молодшого спеціаліста.                    

Краматорське вище професійне училище не тільки готує висококласних фахівців, а й формує у молоді чітку життєву позицію, спрямовану на успішну працю, любов до свого міста і країни, яскраве повноцінне життя, прагнення до реалізації і вдосконалення  особистого потенціалу.

За час навчання у вчорашніх учнів був час і можливість розвинути свої природні таланти, взяти участь в культурних і спортивних заходах різного рівня, конкурсах професійної майстерності. Можливо, це і залишиться в їх пам'яті найяскравішими спогадами, як і цей випускний вечір.

Випускний - це хороший привід сказати добрі слова на прощання. Першим привітав всіх присутніх директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков, депутат міської ради, заслужений працівник освіти України, який без малого півстоліття свого життя присвятив професійно-технічній освіті.               

Заступник генерального директора з виробництва ПрАТ НКМЗ Віктор Кузенков, виступаючи зазначив: «Система профтехосвіти за довгі десятиліття свого існування показала свою життєву необхідність. Я сам випускник цього училища 1966 року. Тим молодим людям, які прийдуть працювати до нас на НКМЗ, пощастило: це підприємство високого європейського рівня, оснащене найсучаснішим обладнанням і, крім того, у кожного фахівця є можливість постійно підвищувати свій практичний і теоретичний рівень. Легких шляхів не буває, потрібно вчитися з честю і гідністю долати перешкоди».

На святі прозвучали слова подяки від учнів і батьків, щирі життєві настанови педагогічного колективу, і в усьому цьому відчувалася гордість за загальний досягнутий успіх, в який вкладено чимало щоденної спільної копіткої праці.

Хвилюючий прощальний вальс та інші концертні номери самодіяльних артистів Краматорського ВПУ порадували глядачів своєю чарівністю.                 

Удачі вам, випускники, професійного зростання, творчої наснаги під мирним небом!                               

Ярмарок професій - 2015

       Вибір професії - це справа не одного дня. З одного боку обрана професія збігається з інтересами, нахилами, здібностями, а з іншого - користується попитом на ринку праці! Перед важким вибором майбутнього щороку опиняються учні 9-х та 11-х класів. Що потрібно знати учням шкіл? Які професії зараз популярні?

          Щоб допомогти випускникам, 24 листопада 2015р. у ДК і Т ПАТ НКМЗ для всіх шкіл міста відбувся «Ярмарок професій», який було організовано Краматорським міським центром зайнятості спільно з навчальними закладами міста та області.

         Про професії, перспективи та студентське життя розповідали учні та педагоги Краматорського вищого професійного училища.

         Для ознайомлення випускників шкіл з можливостями кожної професії, майбутні робітники - учні Краматорського ВПУ показували майстер-класи, проводили виставки-дегустації готової продукції. Учні училища з гордістю демонстрували свої вміння та навички перед однолітками і наполегливо пропагували переваги професійно-технічної освіти, гарантоване робоче місце і перспективи продовження навчання у вищих навчальних закладах.

      Відвідувачі Ярмарку з захопленням спостерігали за вправними руками юних кондитерів та кухарів з Краматорського вищого професійного училища; шикувалися в чергу до юних перукарів; професійну майстерність учнів професій: «Верстатник широкого профілю», «Слюсар з ремонту автомобілів» також було продемонстровано для школярів у діючих моделях приладів і верстатів.

      Учнівська молодь спостерігала цікаві моменти життя училища, брала активну участь в майстер-класах.

    Атмосфера заходу була динамічною і доброзичливою. Ми сподіваємося, що ярмарок професій став дієвою допомогою молодим людям в їх перших кроках на професійному шляху.

З ДНЕМ ЗНАНЬ!

Світлим всенародним святом - Днем знань традиційно розпочався новий навчальний рік у Краматорському вищому професійному училищі № 14.

75-й раз Краматорське ВПУ № 14 гостинно відчинило двері новому поколінню учнів: майбутнім машинобудівникам і працівникам побутового профілю. У 2015-2016 навчальному році ази обраної професії та спеціальності почнуть освоювати 320 учнів.

І яке ж свято без гостей. Привітати учнів та колектив училища з початком нового навчального року прийшли наші давні друзі та соратники: Тупик І.Я. - начальник управління персоналом ПАТ НКМЗ; Ворочек Б.І. - начальник відділу розвитку персоналу та управління знаннями ПАТ НКМЗ; Гончаров Е.В. - директор навчально-методичного центру ПТО в Донецькій області.

За традицією, перше слово було надано заслуженому працівнику освіти України, депутату Краматорської міської ради, почесному громадянину міста Краматорська, директору Краматорського ВПУ № 14 Купрікову М.Г. Михайло Григорович побажав учням впевнено йти дорогою знань, творчого натхнення, інтелектуального і духовного зростання, бути гідними продовжувачами славних трудових традицій Новокраматорського машинобудівного заводу та інших підприємств міста. А педагогічному колективу училища - терпіння і мудрості, пошуку нових шляхів професійного зростання. Від імені гостей педагогічний колектив та учнів привітав Ворочек Б.І., Гончаров Е.В. Вони підкреслили, що сумлінне ставлення до праці і навчання, вдосконалення професійної майстерності дасть можливість молодій людині бути конкурентоспроможним на ринку праці. Для цього в Краматорському ВПУ №14 і цехах ПАТ НКМЗ створені всі умови для успішного навчання та оволодіння навичками з обраної професії.

Приємний сюрприз очікував учнів, які досягли відмінних показників у навчанні та виробничій діяльності. Почесні грамоти отримали 29 відмінників.

Учні випускних груп привітали першокурсників з початком навчального року.

У відповідному слові першокурсники дали клятву, в якій зобов'язалися накопичувати, зберігати і примножувати моральні, культурні та наукові традиції училища; цілком оволодівати знаннями, щоб стати висококваліфікованими фахівцями і професіоналами.

Як завжди свято було насичено яскравими номерами художньої самодіяльності.

Урочиста частина Дня знань традиційно закінчилася Першим дзвоником та посипанням калиною учнів та всіх присутніх, за давньою національною традицією. Право першими увійти в училище  в новому навчальному році було дано першокурсникам! 

Додаткова інформація