Всі новини

Фестиваль ім. Марії Примаченко

20 травня 2018 року в місті Краматорськ відбувся  Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко. Він зібрав талановитих та творчих людей з усієї Донецької області.

Краматорське вище професійне училище (№14) уже вдруге приймає участь у цьому святі творчості та натхнення. Можна спостерігати, що творчість колективу нашого училища з кожним роком все більше розвивається. Адже професіоналам завжди допомагає здобути успіху творчий підхід, а прекрасне завжди народжується в праці.

Краматорським ВПУ(№14) на виставці були представлені експонати та вироби з усіх професій, яким навчаються в училищі. Увагу глядачів привернули картини з металевої стружки, зварювальні конструкції та іграшки,  картини, виконані технікою «філігрань» та зі штучних нігтів, прикраси для волосся ручної роботи. І, в котре, особливою увагою всіх присутніх користувалися креативна металева писанка та чарівна металева птаха «Павич», майстерно вироблені учнями та майстрами виробничого навчання Краматорського ВПУ з професії «Електрозварник».

 Колектив Краматорського вищого професійного училища отримав від організаторів Фестивалю сертифікат учасника і ще раз підтвердив, що в нас є багато прекрасної молоді, в руках якої майбутнє, яка вливається в процес суспільного життя свого міста, країни, яка прагне щось творити, працювати і жити цікаво.

ЗОРЯНИЙ ВИПУСКНИЙ

30 червня 2017року в Краматорському вищому професійному училищі відбулося урочисте вручення дипломів та атестатів випускникам. Захід проходив в концертній залі міського Палацу культури «Будівельник».             

На святі були присутні почесні гості: начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти та науки Донецької облдержадміністрації Олександр Бережнов та представники адміністрації базового підприємства ПрАТ «НКМЗ».  

У 2017 році  училище випустило 264 учня (зимовий та літній випуски): 27 з них отримали дипломи з відзнакою, 175 - дипломи кваліфікованих робітників, 89 - дипломи молодшого спеціаліста.                    

Краматорське вище професійне училище не тільки готує висококласних фахівців, а й формує у молоді чітку життєву позицію, спрямовану на успішну працю, любов до свого міста і країни, яскраве повноцінне життя, прагнення до реалізації і вдосконалення  особистого потенціалу.

За час навчання у вчорашніх учнів був час і можливість розвинути свої природні таланти, взяти участь в культурних і спортивних заходах різного рівня, конкурсах професійної майстерності. Можливо, це і залишиться в їх пам'яті найяскравішими спогадами, як і цей випускний вечір.

Випускний - це хороший привід сказати добрі слова на прощання. Першим привітав всіх присутніх директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков, депутат міської ради, заслужений працівник освіти України, який без малого півстоліття свого життя присвятив професійно-технічній освіті.               

Заступник генерального директора з виробництва ПрАТ НКМЗ Віктор Кузенков, виступаючи зазначив: «Система профтехосвіти за довгі десятиліття свого існування показала свою життєву необхідність. Я сам випускник цього училища 1966 року. Тим молодим людям, які прийдуть працювати до нас на НКМЗ, пощастило: це підприємство високого європейського рівня, оснащене найсучаснішим обладнанням і, крім того, у кожного фахівця є можливість постійно підвищувати свій практичний і теоретичний рівень. Легких шляхів не буває, потрібно вчитися з честю і гідністю долати перешкоди».

На святі прозвучали слова подяки від учнів і батьків, щирі життєві настанови педагогічного колективу, і в усьому цьому відчувалася гордість за загальний досягнутий успіх, в який вкладено чимало щоденної спільної копіткої праці.

Хвилюючий прощальний вальс та інші концертні номери самодіяльних артистів Краматорського ВПУ порадували глядачів своєю чарівністю.                 

Удачі вам, випускники, професійного зростання, творчої наснаги під мирним небом!                               

Ярмарок професій - 2015

       Вибір професії - це справа не одного дня. З одного боку обрана професія збігається з інтересами, нахилами, здібностями, а з іншого - користується попитом на ринку праці! Перед важким вибором майбутнього щороку опиняються учні 9-х та 11-х класів. Що потрібно знати учням шкіл? Які професії зараз популярні?

          Щоб допомогти випускникам, 24 листопада 2015р. у ДК і Т ПАТ НКМЗ для всіх шкіл міста відбувся «Ярмарок професій», який було організовано Краматорським міським центром зайнятості спільно з навчальними закладами міста та області.

         Про професії, перспективи та студентське життя розповідали учні та педагоги Краматорського вищого професійного училища.

         Для ознайомлення випускників шкіл з можливостями кожної професії, майбутні робітники - учні Краматорського ВПУ показували майстер-класи, проводили виставки-дегустації готової продукції. Учні училища з гордістю демонстрували свої вміння та навички перед однолітками і наполегливо пропагували переваги професійно-технічної освіти, гарантоване робоче місце і перспективи продовження навчання у вищих навчальних закладах.

      Відвідувачі Ярмарку з захопленням спостерігали за вправними руками юних кондитерів та кухарів з Краматорського вищого професійного училища; шикувалися в чергу до юних перукарів; професійну майстерність учнів професій: «Верстатник широкого профілю», «Слюсар з ремонту автомобілів» також було продемонстровано для школярів у діючих моделях приладів і верстатів.

      Учнівська молодь спостерігала цікаві моменти життя училища, брала активну участь в майстер-класах.

    Атмосфера заходу була динамічною і доброзичливою. Ми сподіваємося, що ярмарок професій став дієвою допомогою молодим людям в їх перших кроках на професійному шляху.

З ДНЕМ ЗНАНЬ!

Світлим всенародним святом - Днем знань традиційно розпочався новий навчальний рік у Краматорському вищому професійному училищі № 14.

75-й раз Краматорське ВПУ № 14 гостинно відчинило двері новому поколінню учнів: майбутнім машинобудівникам і працівникам побутового профілю. У 2015-2016 навчальному році ази обраної професії та спеціальності почнуть освоювати 320 учнів.

І яке ж свято без гостей. Привітати учнів та колектив училища з початком нового навчального року прийшли наші давні друзі та соратники: Тупик І.Я. - начальник управління персоналом ПАТ НКМЗ; Ворочек Б.І. - начальник відділу розвитку персоналу та управління знаннями ПАТ НКМЗ; Гончаров Е.В. - директор навчально-методичного центру ПТО в Донецькій області.

За традицією, перше слово було надано заслуженому працівнику освіти України, депутату Краматорської міської ради, почесному громадянину міста Краматорська, директору Краматорського ВПУ № 14 Купрікову М.Г. Михайло Григорович побажав учням впевнено йти дорогою знань, творчого натхнення, інтелектуального і духовного зростання, бути гідними продовжувачами славних трудових традицій Новокраматорського машинобудівного заводу та інших підприємств міста. А педагогічному колективу училища - терпіння і мудрості, пошуку нових шляхів професійного зростання. Від імені гостей педагогічний колектив та учнів привітав Ворочек Б.І., Гончаров Е.В. Вони підкреслили, що сумлінне ставлення до праці і навчання, вдосконалення професійної майстерності дасть можливість молодій людині бути конкурентоспроможним на ринку праці. Для цього в Краматорському ВПУ №14 і цехах ПАТ НКМЗ створені всі умови для успішного навчання та оволодіння навичками з обраної професії.

Приємний сюрприз очікував учнів, які досягли відмінних показників у навчанні та виробничій діяльності. Почесні грамоти отримали 29 відмінників.

Учні випускних груп привітали першокурсників з початком навчального року.

У відповідному слові першокурсники дали клятву, в якій зобов'язалися накопичувати, зберігати і примножувати моральні, культурні та наукові традиції училища; цілком оволодівати знаннями, щоб стати висококваліфікованими фахівцями і професіоналами.

Як завжди свято було насичено яскравими номерами художньої самодіяльності.

Урочиста частина Дня знань традиційно закінчилася Першим дзвоником та посипанням калиною учнів та всіх присутніх, за давньою національною традицією. Право першими увійти в училище  в новому навчальному році було дано першокурсникам! 

Сучасні заклади освіти – 2014

18-20 березня 2014 року у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбуласьП’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014», організаторами якої виступають: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

 

Виставка «Сучасні заклади освіти» - це освітянський форум, що включає, окрім самої експозиції, конференції, круглі столи, семінари, покликані забезпечити найбільш повний обмін інформацією, навичками та досвідом між провідними фахівцями з різних країн. Взаємодії, що формуються в результаті проведення заходу, сприяють розвитку галузі в цілому. Крім того, на одному майданчику збираються фахівці, експерти, представники державних структур, профільних асоціацій, компаній-виробників і, нарешті, школярі та їх батьки, студенти - всі вони мають унікальну можливість познайомитися і особисто поспілкуватися в неформальній і сприятливій для спілкування атмосфері виставки. Наше училище приймало  участь у виставці. 

19 березня в плані роботи виставки був презентований "День професійно-технічної освіти", в ході якого були проведені презентації навчальних закладів, дефіле, майстер-класи, конференції.

Додаткова інформація