Всі новини

Увага! Підготовка до ЗНО 2024

     З метою інформування освітян, учнів/студентів, батьків з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, пробного ЗНО Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти з 25 листопада розпочав розміщення серії озвучених презентацій на youtube каналі ДРЦОЯО -  

https://www.youtube.com/channel/UCCwZ5ekXu4YQaBJUSfBrXAg

     Вже розміщено серію відеороликів: "Особливості ЗНО-2022року", "Особливості Пробного ЗНО-2022", "Особливості ЗНО з української мови і літератури та української мови", "Особливості ЗНО з математики". До 22 грудня на youtube каналі в повному обсязі буде розміщено інформацію щодо умов реєстрації й участі в пробному ЗНО 2022 року.

Предметний тиждень хімії

Згідно з училищним планом роботи з 25.10.2021 по 29.10.2021 року у Краматорському вищому професійному училищі пройшов онлайн-тиждень хімії. Протягом тижня здобувачі освіти проходили Всеукраїнську олімпіаду з хімії «На Урок», брали участь у конкурсі малюнків та переглядали тематичні відеоматеріали. Щодня був наповнений подіями. 

         У понеділок на відкритті тижня відбулася хімічна лотерея, де відповідавши на запитання можна було отримати не тільки гарну оцінку та позитивні емоції, а й набути нових знань.

У вівторок та середу здобувачі освіти різних курсів брали участь у «Хімічній вікторині», яка складалася з 4х блоків (знайди спільне, елементи та речовина, фото-відповідь, відео – відповідь). Усі бажаючі відповідали на запитання різного типу та отримали гарні оцінки та позитивний заряд на весь день. 

Четвер був науковим! Творчі групи захистили STEAM проекти "Кольори природи", "Фотосинтез та дихання рослин", "Сіль у життя людини".

А у п'ятницю відпочивали отримуючи побажання від викладачів та з задоволенням обговорювали питання олімпіади, розглядали малюнки, що надсилали протягом тижня.

 


Новікова О.В., заступник директора з НР

Гардаш М.В., викладач хімії

Центр матеріалообробних технологій у Краматорському ВПУ

19 грудня 2019 року у Краматорському вищому професійному училищі відкрито навчально-практичний центр матеріалообробних технологій з професії «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник», якому дали гучну назву «Перспектива». На урочистому відкритті були присутні представники виконавчої владим. Краматорська, департаменту освіти і науки, Краматорського міського центру зайнятості, роботодавці.

За 79 років існування закладу відкривалася підготовка за новими професіями, будувалися нові навчальні приміщення, зміцнювалася навчально-виробнича база, випущено понад 28 тисяч молодих кваліфікованих робітників. Тож зараз педагогічному та учнівському колективам є чим пишатися.

Начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Денис Глазков зазначив, що відкриття центру дозволить поліпшити якість вмінь випускників, проводити перепідготовку та стажування майстрів виробничого навчання, викладачів та незайнятого населення. Також він відзначив наполегливу організаційну роботу адміністрації та колективу закладу з відкриття центру.

Едуард Гончаров, директор Навчально – методичного центру ПТО у Донецькій області, підкреслив, що ще одним завданням Центру є організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, засідань методичних секцій, майстер-класів та інших заходів з питань впровадження новітніх технологій у процес підготовки робітничих кадрів, здійснення обміну досвідом роботи, науково-технічною інформацією для педагогічних працівників та спеціалістів підприємств машинобудівної галузі регіону. Колектив училища має великий потенціал і справиться з цим завданням.

Металообробний напрямок один з важливіших для економіки країни і на ринку праці дуже потрібні робітники верстатних професій. Такі центри дозволяють налагодити ефективний зв’язок між підприємствами, виробниками та закладами освіти, що сприяє впровадженню технологічних інновацій у навчальний процес. Підприємство ПрАТ НКМЗ чекає на випускників училища. «Ви маєте перспективу для професійної реалізації і вам обов’язково все вдасться», – звернувся до присутньої молоді Володимир Цельник, начальник відділу кадрів і режиму базового підприємства.

Директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков наголосив: «Професійна освіта нині в пошані, адже попит на неї – в рази більший. Майбутні учні, працівники зацікавленні у навчанні, перенавчанні, підвищенні кваліфікації за новим, сучасним обладнанням, з яким працюють потенційні роботодавці області. Тож приємно, що увага центральних органів влади до закладів професійної освіти зростає.Загалом у центр, на закупівлю нового обладнання, інвестували майже 2 млн. 500 тис. гривень із державного бюджету. Відкриттю Центру передувало проведення комплексу робіт за рахунок коштів підприємства - замовника кадрів ПрАТ НКМЗ, що були направлені на підготовку приміщень, в яких встановлено вищезазначене обладнання, а саме: виконано опоряджувальні роботи; здійснено заміну вікон та вхідних дверей; реконструйована система опалення; замінено систему освітлення; змонтовано систему енергопостачання. Педагогічний колектив і учні Краматорського ВПУ висловлюють щиру подяку підприємству ПрАТ НКМЗ за технічну і матеріальну підтримку щодо проведення ремонтних робіт в майстернях училища, забезпечення комп’ютерами та мультимедійними комплексами кабінетів професійно-теоретичної підготовки».

Перерізання червоної стрічки стало символом нового професійного кроку у напрямку якісної та сучасної професійної освіти. Гостям та партнерам навчального закладу продемонстрували можливості нового устаткування, приладів, інструменту, які були закуплені для центру.

Як розповіла старший майстер Лідія Крамаренко, підготовка навчально-практичного центру тривала майже 7 місяців. Для навчальної майстерні було придбано 22 одиниці обладнання: токарних, шліфувальних, фрезерних, свердлильних, універсальних та спеціальних заточувальних верстатів, а також сучасні пристосування та комплекти інструментів, які дозволять опанувати всі види обробки на верстатах та підготувати високо кваліфікованого робітника за професією «Верстатник широкого профілю».

Майстер виробничого навчання Олександр Полупан розповів: «Обладнання дозволить більш точно виконувати роботу. На станках є комп’ютерні панелі, завдяки яким можна контролювати роботу обладнання та робити підрахунки. Сьогодні ми доклали зусиль, щоб відкрився цей навчально-практичний центр, який поєднує навчання і виробництво. Тобто наші діти можуть навчатися на сучасному обладнанні для того, щоб найти собі найкращу роботу в нашому місті, на базовому підприємстві ПрАТ НКМЗ».

Адміністрація, педагогічний колектив, учні Краматорського ВПУ висловлюють велику подяку Міністерству освіти і науки України за виділені кошти для відкриття такого необхідного, сучасного навчально-практичного центру, оновлення матеріально-технічної бази для підготовки висококваліфікованих робітників, затребуваних на сучасному ринку праці.

На щастя, на долю, на добро відкрилися двері Центру. Бажаємо педагогам і майбутнім слухачам креативу, творчості, розуміння, вміння переконувати та бути компромісними, зважати на усі вимоги сьогодення, розвитку професійній освіті, а Краматорському ВПУ – нових злетів та досягнень!

МІСЦЕ ШАНИ ТА ВДЯЧНОСТІ!

 

МІСЦЕ ШАНИ ТА ВДЯЧНОСТІ

Для нашої країни настав тяжкий, вирішальний час, де кожен з нас може отримати відповідь: хто ми - незламна нація чи малороси? І поки одні ще вагаються, інші творять сьогодення. Це всі ті, хто не злякався суворого обличчя війни, хто кожного дня ризикує власним життям, спокоєм, щоб наша країна вистояла у цій жорстокій битві.

Особливо хочемо доземно вклонитися нашим відважним, незламним та непереможним військовим. Адже ви сьогодні пишете історію боротьби за незалежність України своєю кров'ю, вкотре підтверджуєте, що українці - то нація незламна!

Низький уклін волонтерам, які завдяки своїй активній громадській позиції, небайдужості та невтомній праці, підтримують і простого українця, і наших відважних хлопців – ЗСУ!

Низький уклін медикам, людям високих моральних якостей, що не зрадили покликанню допомагати іншим, рятувати найцінніше - життя!   

МИ ВІРИМО В ВАС, МОЛИМОСЬ ЗА ВАС І ДУЖЕ ЧЕКАЄМО НА ВАС ІЗ ПЕРЕМОГОЮ! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

Фестиваль ім. Марії Примаченко

20 травня 2018 року в місті Краматорськ відбувся  Фестиваль аматорського мистецтва ім. Марії Приймаченко. Він зібрав талановитих та творчих людей з усієї Донецької області.

Краматорське вище професійне училище (№14) уже вдруге приймає участь у цьому святі творчості та натхнення. Можна спостерігати, що творчість колективу нашого училища з кожним роком все більше розвивається. Адже професіоналам завжди допомагає здобути успіху творчий підхід, а прекрасне завжди народжується в праці.

Краматорським ВПУ(№14) на виставці були представлені експонати та вироби з усіх професій, яким навчаються в училищі. Увагу глядачів привернули картини з металевої стружки, зварювальні конструкції та іграшки,  картини, виконані технікою «філігрань» та зі штучних нігтів, прикраси для волосся ручної роботи. І, в котре, особливою увагою всіх присутніх користувалися креативна металева писанка та чарівна металева птаха «Павич», майстерно вироблені учнями та майстрами виробничого навчання Краматорського ВПУ з професії «Електрозварник».

 Колектив Краматорського вищого професійного училища отримав від організаторів Фестивалю сертифікат учасника і ще раз підтвердив, що в нас є багато прекрасної молоді, в руках якої майбутнє, яка вливається в процес суспільного життя свого міста, країни, яка прагне щось творити, працювати і жити цікаво.

ЗОРЯНИЙ ВИПУСКНИЙ

30 червня 2017року в Краматорському вищому професійному училищі відбулося урочисте вручення дипломів та атестатів випускникам. Захід проходив в концертній залі міського Палацу культури «Будівельник».             

На святі були присутні почесні гості: начальник відділу профтехосвіти департаменту освіти та науки Донецької облдержадміністрації Олександр Бережнов та представники адміністрації базового підприємства ПрАТ «НКМЗ».  

У 2017 році  училище випустило 264 учня (зимовий та літній випуски): 27 з них отримали дипломи з відзнакою, 175 - дипломи кваліфікованих робітників, 89 - дипломи молодшого спеціаліста.                    

Краматорське вище професійне училище не тільки готує висококласних фахівців, а й формує у молоді чітку життєву позицію, спрямовану на успішну працю, любов до свого міста і країни, яскраве повноцінне життя, прагнення до реалізації і вдосконалення  особистого потенціалу.

За час навчання у вчорашніх учнів був час і можливість розвинути свої природні таланти, взяти участь в культурних і спортивних заходах різного рівня, конкурсах професійної майстерності. Можливо, це і залишиться в їх пам'яті найяскравішими спогадами, як і цей випускний вечір.

Випускний - це хороший привід сказати добрі слова на прощання. Першим привітав всіх присутніх директор Краматорського ВПУ Михайло Купріков, депутат міської ради, заслужений працівник освіти України, який без малого півстоліття свого життя присвятив професійно-технічній освіті.               

Заступник генерального директора з виробництва ПрАТ НКМЗ Віктор Кузенков, виступаючи зазначив: «Система профтехосвіти за довгі десятиліття свого існування показала свою життєву необхідність. Я сам випускник цього училища 1966 року. Тим молодим людям, які прийдуть працювати до нас на НКМЗ, пощастило: це підприємство високого європейського рівня, оснащене найсучаснішим обладнанням і, крім того, у кожного фахівця є можливість постійно підвищувати свій практичний і теоретичний рівень. Легких шляхів не буває, потрібно вчитися з честю і гідністю долати перешкоди».

На святі прозвучали слова подяки від учнів і батьків, щирі життєві настанови педагогічного колективу, і в усьому цьому відчувалася гордість за загальний досягнутий успіх, в який вкладено чимало щоденної спільної копіткої праці.

Хвилюючий прощальний вальс та інші концертні номери самодіяльних артистів Краматорського ВПУ порадували глядачів своєю чарівністю.                 

Удачі вам, випускники, професійного зростання, творчої наснаги під мирним небом!                               

Додаткова інформація