Всі новини

У Краматорському вищому професійному училищі відбувся тиждень англійської мови з 30 січня по 3 лютого

Протягом тижня англійської мови викладачем Євгенією Лаушкіною було проведено урок на тему: «Територіальний устрій Британії». Метою даного уроку було не лише вдосконалення навичок читання та аудіювання, а й розвитку лінгвокраїнознавчої компетенції здобувачів освіти. На уроці були присутні 15 гостей. Студенти групи ВПП 22-3 мали змогу не лише вдоскалити свої навички з читання та аудіювання, а й закріпити отримані знання шляхом виконання інтерактивних вправ та ігор. Урок був цікавим та інформативним.

Також викладачем Євгенією Лаушкіноюбуло проведено виховний захід  серед двох учнівських груп: ВПП 21-10 та ВПП 21-9.  Вікторина «The smartest» мала на меті актуалізацію вивченого матеріалу з країнознавства. Дві команди активно та з зацікавленістю змагалися за перше місце, але сили виявилися рівними.

У групі ВМП 21-1 Олена Єфремовцевапровела усний журнал на тему:"Цікаві факти з англійської мови".На цьому заході учні познайомились з історією виникнення англійської мови та дізналися багато цікавого. Сподіваємось учні розуміють важливість значення англійської мови в сучасному світі та інтерес до її вивчення в них зросте.

Викладач Ночовка Оксана провела відкритий урок у групі ОМ 22-1 «TheIQGame».Сучасні вчені впевнені, що інтелектуальні ігри тренують пам’ять, розвивають мислення. Особливо така діяльність корисна для підлітків, адже у хлопців, які захоплюються інтелектуальними іграми, є кілька переваг. Протягом уроку студенти показали вміння працювати в команді, логічно мислити та швидко знаходити правильну відповідь. Найлегшими виявилися завдання з логіки та просторової уяви.

Викладач Віннік Володимир провів у рамках тижня англійської мови вікторину «100 to 1», де учні груп ПТУ змогли проявити себе та показати свої знання у граматиці, лексиці, країнознавстві та логіці. Учні з захопленням виконували різноманітні завдання, конкуруючи між собою та всередині команд.

Вивчайте англійську мову з задоволенням – розширюйте професійні перспективи.

ТИЖДЕНЬ З НАПРЯМКУ «ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ АВТОМОБІЛІВ І ДВИГУНІВ»

З 16.01.2023 по 20.01.2023 в Краматорському вищому професійному училищі пройшов онлайн-тиждень з напрямку «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».

Розпочався тиждень з тематичної лінійки «Найважливіша професія сьогодення – слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», яку підготували та провели майстрині в/н Ганна ПАЛІЙ та Олена МЕДЯНИК разом з учнями першого курсу. В цікавій презентації всі присутні ознайомились з видами спеціалізацій професії «Слюсар колісних транспортних засобів» та досягненнями учнів Краматорського ВПУ в конкурсах фахової майстерності з професії.

17.01.2022р. викладачка Лариса КУЧМА провела  захід «Цікаві моменти з життя учнів за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», де учні поділилися своїми власними світлинами з життя в Краматорському ВПУ. В цей же день було проведено  конкурс стіннівок, присвячених професії.

18.01.2023р. майстрині в\н Олена МЕДЯНИК та Анна БІЛОЗУБ провели для учнів  інформаційно-пізнавальну презентацію «Будова і класифікація шин та дисків коліс автомобіля».

19.01.2023р. відзначився проведенням пізнавально-ігрового заходу «Світ будови автомобіля», який підготувала та провела викладачка Лариса КУЧМА. Всі бажаючи мали змогу прийняти участь у конкурсах з розгадування кросвордів, грали в навчальні ігри «Відгадай марку автомобіля», «Знайди правильні визначення вузлів автомобіля». Учні з зацікавленням брали участь у конкурсах та показали високий рівень професійних знань.

20.01.2023р. відбулося  відкрите засідання циклової комісії «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» на тему «Обмін досвіду роботи під час дистанційного навчання». На засіданні всі члени циклової комісії поділилися з колегами своїм досвідом роботи у дистанційному форматі. Наприкінці засідання були підведені підсумки тижня автослюсарів.

В цілому онлайн - тиждень пройшов цікаво та продуктивно. Злагоджена робота членів циклової комісії ще раз довела, що незважаючи на тяжкі обставини, що склалися в нашій країні, викладачі та майстри Краматорського ВПУ прикладають всі зусилля, щоб освітній процес відповідав вимогам часу.

 Все буде Україна! Слава Україні!

Відкрите засідання методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу Краматорського ВПУ

Діяльність методичної комісії суспільно-гуманітарного циклуу 2022-2023 навчальному році спрямована на реалізацію виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників освітнього процесу.

На основі, результатів освітнього процесу планується система заходів, спрямованих на зростання професійного рівня педагога.

 Методична робота в методичній комісії суспільно-гуманітарного циклу – це система взаємопов’язаних мір, дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації і професійної майстерності кожного викладача, на розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу методичної комісії в цілому, а в кінцевому результаті на вдосконалення освітнього процесу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку здобувачів освіти. Саме тому 13.12.2022р.  було проведено відкрите засідання методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу, де викладачі змогли поділитися власними напрацюваннями в період дистанційного навчання зі своїми колегами; розповісти про сучасні методики онлайн навчання, новітні прийоми та методи викладання.

Лаушкіна Євгенія виступила з доповіддю «Робота з текстом на уроках англійської мови у старшій школі як процес творчої співпраці викладача та учнів» та розповіла про ті прийоми, які застосовує на своїх уроках під час роботи з текстами; ознайомила присутніх з лексичними та граматичними вправами, які доречно використовувати під час контролю читання чи аудіювання.

Савицька Вікторія у своїй доповіді «Вживання інтерактивних технологій на уроках англійської мови» акцентувала увагу на використанні різнопланових тематичних вправах на платформі liveworksheets для розвитку практичних навичок володіння мовою.

Бабаскіна Алла презентувала свій педагогічний досвід у доповіді «Використання онлайн-інструментів при викладанні економічних дисциплін», де розповіла про використання різних інтернет сервісів у власній роботі, які надають широкі можливості під час дистанційного навчання, а саме: GoogleClassroom, GoogleSites, Genially, Ourboox, LearningApps, Prezi.me, GoogleBlogger, Jamboard.

Рябенко Валентина виступила з доповіддю "Використання навчальних посібників та дидактичних матеріалів на уроках української мови" і розповіла про практичні можливості використання навчальних посібників у період дистанційного навчання.

Віннік Володимир     у своїй доповіді «Використання інтерактивних технологій з метою формування групових навичок роботи учнів на уроках мови» розповів про переваги використання онлайн платформ Thinglink, WordWall, Classtime під час дистанційного навчання.

Отже, одним із головних інструментів успіху викладання  є наскрізне застосування інформаційно-цифрових технологій в освітньому процесі. Сучасний викладач має навчитися створювати та використовувати мультимедійний та інтерактивний контент, щоб зацікавити цифрове покоління учнів, а роль сучасного викладача, рівень його підготовки – зокрема цифрова компетентність – є надзвичайно важливою для впровадження цінностей освіти. ІКТ суттєво розширюють можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності.

Тому, якщо ми бажаємо бути на одному рівні з сучасною молоддю, освіта має змінитися, і через ці зміни повинні пройти всі викладачі.

Володимир ВІННІК,

голова методичної комісії

Тиждень права

Традиційно, на початку грудня, в Краматорському вищому професійному училищі проходить тиждень права, присвячений відзначенню  Дня прав людини (10 грудня). В цьому році його назва - «Молодь виступає за права людини». 

В рамках проведення тижня здобувачам освіти було запропоновано взяти участь у конкурсах по створенню найкращої презентації на тему  «Мої права, мої обов’язки» та написанню твору-роздуму на тему «Права людини в моєму житті». Здобувачі освіти отримали повну свободу щодо висловлення своєї думки, що само по собі і є втіленням права на свободу думки й слова.

Крім цього, протягом тижня здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з різноманітними інтерактивними матеріалами з правової культури (посилання на корисні інтернет ресурси, навчальну літературу, онлайн бібліотеки та відеоматеріали).

Для здобувачів освіти IV-V курсів  була проведена просвітницька лекція на тему  «Право на освіту: світовий досвід». Метою проведення лекції було знайомство з механізмами реалізації права на освіту в зарубіжних системах освіти, відмінностей цих механізмів від вітчизняних, ефективності їх реалізації та можливим їх  інтегруванням в реалії сучасної системи освіти в Україні.

9 грудня в дистанційному режимі класним керівником Юлією Кульмінською був проведений усний журнал «Правова культура – міцність держави». Метою заходу  було  поглиблення  знань здобувачів освіти, що стосуються прав і обов`язків громадян та їх реалізацію згідно з Конституцією та Законами України; формування в учнів правової  культури  та правосвідомості; появи активної громадянської позиції щодо неправомірної поведінки, яка завдає збитків державі, зазіхає на територіальну цілісність і незалежність України; виховання  поваги до Законів, Конституції України, прав та свобод громадян; відповідальність за свої вчинки та почуття громадянського обов’язку.

Поняття «право» не існує без поняття «обов`язок» - вони невід`ємні один від одного. І наше завдання не лише знати й уміло використовувати свої права, але й виконувати всі свої обов`язки, не тільки засвоювати правові знання, а й постійно їх реалізовувати згідно з Конституцією та Законом України.

Участь здобувачів освіти у VІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді освітнього проекту "На Урок" з предметів "Хімія" та "Біологія і екологія"

Протягом листопада 2020 року 26 здобувачів освіти
І та ІІ курсу Краматорського вищого професійного училища,
під керівництвом викладача Гардаш Марини Володимирівни,
прийняли участь у VІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді
освітнього проекту "На Урок" з предметів "Хімія"
та "Біологія і екологія".
Кілька здобувачів освіти стали переможцями!

 

З предмета "Хімія":

Яковенко Аліна, група ВПП 20-10 - ІІ місце

(диплом ІІ ступеня).

 

З предмета "Біологія і екологія":

Яковенко Аліна, група ВПП 20-10 - ІІ місце

(диплом ІІ ступеня);

Медяник Максим, група ВМП 20-1 - ІІ місце

(диплом ІІ ступеня);

Власович Вікторія, група ВПП 20-10 - ІІІ місце

(диплом ІІІ ступеня).

 

Вітаємо переможців!

 

                                                            Мошаніна В. М. 

 

Тиждень іноземної мови “Enjoy learning English”

У Краматорському вищому професійному  училищі  у рамках тижня англійської мови були проведені відкриті заходи з метою підвищення мотивації щодо вивчення іноземної мови; поширення та набування додаткових знань про країну, мова якої вивчається, розвиток соціокультурної компетенції учнів:

Тиждень розпочався з виготовлення стіннівок та презентацій у групах   І-ІІІ курсів на тему: «Englishandteenagers», «Englishandsociallives» та написання творчих есе у групах ВПУ на тему: «Englishandmyprofession».

Вівторок був дуже насиченим днем, вранці була проведена тематична лінійка «ForeignLanguagesinOurLife»     під керівництвом викладача англійської мови Єфремовцевої О.І.  та учнів групи ВМП 19-1 Суворова Руслана та групи ВМП 17-4 Валько Василя.

На четвертому уроці був проведений відкритий урок у групі ВПП 19-9 «Кухар. Офіціант» викладачем англійської мови Вінніком Володимиром Сергійовичем з використанням новітніх освітніх технологій та онлайн-ресурсів, а саме: платформи Googleclass задля підвищення інтересу у вивченні англійської мови.

На шостому уроці також був проведений відкритий урок у групі ВПП 17-9 «Кухар. Кондитер» викладачем Ночовкою О.В. на тему «Britishteaceremony» з метою популяризації англійської мови у професійному середовищі при отриманні майбутньої професії.

У середу, протягом дня, викладач Віннік В.С. проводив вікторину «WhatdoIknowaboutEnglishculture у групах І-ІІІ курсів з метою підвищення зацікавленості та покращення мотивації при вивченні англійської мови.

Фінальним акордом тижня англійської мови було проведення тренінгу для викладачів методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу з проблемного питання «Використання освітніх технологій та онлайн-ресурсів на уроках англійської мови», на якому викладачі англійської мови ділилися власним досвідом з використання ІКТ на власних уроках.

Додаткова інформація